• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-9987-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

سال نو چینی فرصتی برای بازدید دانشنامه باستان چین

فرصت جدیدی در سال نو چینی برای بازدیدکنندگان ایجاد شده و افراد قادرند تمرین خوشنویسی یا کپی کردن یکی از نسخ خطی قدیمی و بزرگترین دایره‌المعارف جهان را تجربه کنند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از چاینا دیلی، کتابخانه ملی چین اعلام کرد:  نسخه خطی "Yongle Dadian" که بزرگترین دایره‌المعارف یونگ است در تاریخ هشتم فوریه تا دو مارس به نمایش گذاشته خواهد شد. افراد می‌توانند برخی از فصل‌های کلاسیک آن را کپی کنند.

این دانشنامه توسط امپراتور یونگ در سال 1403 ایجاد شده است. هزاران نفر از دانشمندان 4 سال حدود 8000 نوع کتاب در آن زمان را جمع‌آوری و 11  هزار و 95جلد از آن را تهیه کردند.

این کتاب به عنوان گنج ملی چین شناخته می‌شود و طیف وسیعی از موضوعات مختلف را پوشش می‌دهد. با این حال اصلی‌ترین و حتی  بیشترین نسخه‌های کپی شده آن به دلیل حمله قدرت‌های غربی در آغاز قرن بیستم در چین از بین رفته است. کتابخانه ملی چین حدود 220 جلد از 400 جلد موجود آن را در اختیار دارد.

طبق گزارش کتابخانه، نسخ خطی که در طول سال نو چینی 2018 در نمایشگاه نمایش داده می شوند شامل نسخه‌هایی است که در سال‌ 1983 در روستای شاندونگ کشف شده و در سال 2007 به کتابخانه اهدا شده است.

سال چینی 2018  در تاریخ 16 فوریه آغاز می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: