• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-11014-5
  • خبرنگار : 15263
  • منبع خبر : ----

معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد مطرح کرد؛

280 میلیارد تومان بدهی به تولیدکنندگان دارو و تجهیزات پزشکی

معاونت درمان دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد گفت: در زمینه بدهی به تولیدکنندگان دارو و تجهیزات پزشکی 280 میلیارد تومان بدهی وجود دارد.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، شاپور بدیعی، در نشستی خبری که در ساختمان علوم‌پزشکی مشهد برگزار شده بود، اظهار کرد: آمار سقط‌های غیرقانونی توسط پزشکی قانونی پیگیری می‌شود و ما اطلاعات دقیقی در زمینه آمار سقط‌های غیرقانونی نداریم. اگرچه که واحد نظارت بر درمان پیگیری‌های لازم را انجام داده‌است و تخلفاتی وجود دارد، اما ارائه اطلاعات در این زمینه با اجازه پزشکی قانونی باید صورت بگیرد.

وی در مورد شرایط مقاوم‌سازی بیمارستان‌ها در مقابل زلزله توضیح داد: اقداماتی با هماهنگی معاونت توسعه و مدیریت فنی در زمینه زلزله انجام می‌‌گیرد و با افتتاح بیمارستان 510 تختی و نوسازی بیمارستان قائم تا حدودی از بحران خارج شده‌ایم. از سویی دیگر باید توجه داشت بیمارستان هاشمی‌نژاد قدمت زیادی دارد. و باید اقدامات لازم برای مقاوم‌ سازی صورت بگیرد.  در شهرستان‌ها وضعیت ساختمانی بیمارستان‌ها از لحاظ امنیتی و مقاومت مشکلی ندارند. 

بدیعی با بیان اینکه «در کمیته خدمات سفر عید نوروز برنامه‌ریزی لازم انجام شده است» افزود: در روزهای تعطیلی عید نوروز، حضور پزشکان قطعی است، اما تعداد آنها کاهش می‌یابد. همچنین در زمینه اورژانس برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته است. این اقدامات در سال گذشته نیز صورت گرفته بود و باعث شد که  سازمان علوم‌پزشکی مشهد رتبه نخست را در زمینه برنامه‌ریزی به دست آورد. 

معاونت درمان دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد در زمینه جذب متخصصان خاطرنشان کرد: در سال جاری جذب متخصص در شهرستان‌ها بیشتر شده است، بنابراین شرایط و ارائه خدمات به مراتب بهتر خواهد شد. حتی امسال پوشش درمانی شهر کرمانشاه نیز به سازمان علوم‌پزشکی مشهد به ما داده شده است. خوشبختانه به دلیل تقویت کریدور درمانی، عملکرد درمانی امسال نسبت به سال گذشته بسیار بهتر شده است.

در بخش دیگری از این نشست عباس اخگری معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد افزود:  بدهی دانشگاه علوم‌پزشکی به تولیدکنندگان دارو بالاست و یکی از اولین پیگیری‌های ما پرداخت بدهی هم در بخش تجهیزات پزشکی و هم در بخش دارو است. بدهی دارویی 160-180 میلیارد  تومان و بدهی تجهیزات پزشکی 100 میلیارد تومان است. بدهی‌های علوم‌پزشکی بسیار متنوع است به بازار، آشپزخانه و ... بدهی‌های زیادی داریم. همچنین در بخش آی تی حدود 12 میلیارد تومان هزینه‌های زیرساختی بوده است. بنابراین باید توجه داشت وضعیت انبارها ارتباط مستقیمی با بحث بدهی‌ها دارد هرچه بدهی‌ها کمتر داشته باشیم زمینه دارویی انبارها بهبود می‌یابد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: