• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-16286-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

رییس دانشگاه فردوسی مشهد:

اداره‌ دانشگاه با مشارکت‌های مردمی در دستورکار است

رییس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: دانشگاه به هیچ وجه نمی‌تواند تنها توسط دولت اداره شود و هرچه مردمی‌تر باشد، مستقل تر است و سریع‌تر به اهداف خود می‌رسد، لذا یکی از برنامه ما این است که دانشگاه را با کمک مردم اداره کنیم که تاسیس مجمع دانش‌آموختگان دانشگاه نیز در این راستا است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر محمد کافی امروز در نخستین مجمع عمومی بنیاد دانش آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر اظهار کرد:  40 سال پیش دانشگاه فردوسی شاهد شور و شوق زیادی به‌خاطر انقلاب بود، دانشجویان این دانشگاه نقش بسیار پررنگی در پیروزی انقلاب ایفا کردند.

وی ادامه داد:68 سال از عمر پر افتخار دانشگاه فردوسی می گذرد و دانش آموختگان فرهیخته‌ای تحویل جامعه داده است، امروز سه نفر از اعضای کابینه دوازدهم حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود علوی، وزیر اطلاعات، دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور و دکتر سید حسن قاضی هاشمی، وزیر بهداشت، از دانش آموختگان این دانشگاه هستند.

رییس دانشگاه فردوسی مشهد اضافه کرد: امروز چهره دانشگاه عوض شده و تغییرات زیادی در زمینه های مختلف دانشگاه به وجود آمده است، ولی چیزی که ثابت مانده نقش دانشجویان این دانشگاه است؛ افتخاراتی که دانشجویان برای این دانشگاه آفریدند، بسیار بیشتر از خود دانشگاه است. 

کافی ادامه داد: دانشگاه فردوسی دارای بیشترین رتبه برتر علمی و تعداد انجمن علمی بوده و همچنین از نظر فعالیت‌های علمی، فرهنگی، ورزشی و نشریات ممتاز است و در حفظ مقام اسلامی رتبه بالایی دارد.

وی بیان کرد: دانشگاه فردوسی مشهد به دنبال تحقق آن بوده، رسیدن به قله 512 تا سال 1400 است؛ قرار گرفتن دانشگاه فردوسی مشهد در میان دو دانشگاه جامع برتر کشور و همچنین واقع شدن این دانشگاه در بین 10 دانشگاه برتر جهان اسلام و 500 دانشگاه برتر جهان از اهداف اصلی است.

رییس دانشگاه فردوسی مشهد با اعلام اینکه این دانشگاه رتبه برتر دیپلماسی علمی را در کشور دارا است، عنوان کرد: حدود 1400 دانشجوی بین المللی از 20 کشور دنیا در دانشگاه  فردوسی مشغول به تحصیل هستند.

کافی با علام اینکه 120  شرکت دانش بنیان و فناور در دانشگاه مستقرهستند، خاطرنشان کرد: امروز دانشگاه فردوسی علاوه بر آموزش و پژوهش، ماموریت‌های دیگری از جمله فناوری، کارآفرینی و بین المللی سازی نیز برعهده دارد. 

وی یادآور شد: دانشگاه فردوسی مشهد افتخار خود را منابع انسانی می‌داند، بنابراین مرکز مفاخر و پیشکسوتان دانشگاه تشکیل شده و بنا داریم به جای توجه به خشت و گل به معیارهای انسانی توجه کنیم که قطعا مثمرتر خواهد بود.

رییس دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به نخستین گردهمایی دانش آموختگان این دانشگاه، خاطرنشان کرد: شاید باید امروز برگزاری گردهمایی اولین و آخرین فارغ‌التحصیلان دانشگاه فردوسی را یکی از بهترین روزهای حیات دانشگاه دانست.

نخستین گردهمایی فارغ التحصیلان دانشگاه فردوسی مشهد امروز با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود علوی، وزیر اطلاعات، دکتر عبدالرضا باقری، قائم مقام وزیر علوم و داریوش ارجمند، هنرمند صداوسیما، سینما  و تئاتر در دانشکده علوم این دانشگاه برگزار شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: