• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-8284-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

برای مرزنشینان خراسان رضوی صورت گرفت؛

واریز ششمین مرحله سود حاصل از فروش فرآورده‌های نفتی

سرپرست معاونت امور اقتصادی و سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی  گفت: ششمین مرحله سود حاصل از فروش فرآورده‌های نفتی برای مرزنشینان استان واریز شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان با اعلام این خبر اظهار کرد: این سود به حساب 18 هزار و 848  خانوار که در هفت شرکت تعاونی مرزنشین روستاهای حاشیه مرز ایران و افغانستان عضو هستند، واریز شده است.

وی عنوان کرد: این خانوارها که در سه شهرستان تایباد، تربت‌جام و خواف ساکن هستند از ابتدای شروع به کار کارگزاری فروش سوخت مرزنشینان،  تاکنون شش مرحله سود حاصل از آن را دریافت کرده اند.

سرپرست معاونت امور اقتصادی و سرمایه‌گذاری  استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: تاکنون در مجموع فقط طی چهارمرحله اول 75 میلیارد و 392 میلیون ریال به حساب سرپرستان خانوار واریز شده و این روند ادامه خواهد داشت .

رسولیان خاطر نشان کرد: تلاش ما بر محرومیت‌زدایی از مناطق مرزی استان است و در این راستا سعی می‌شود با تحت پوشش قراردادن کلیه روستاییان مشمول طرح در شهرستان‌های سرخس ، کلات ، قوچان و درگز سهم خود را در کاهش محرومیت‌زدایی و بهبود معیشیت مرزنشینان ایفا نماییم.

وی گفت: طرح فروش سوخت مرزنشینان که مصوب دولت است و بیش از یک سال قبل اجرایی شده در بهبود معیشت و رفاه مرزنشینان استان‌های مرزی، ثبات جمعیت و جلوگیری از مهاجرت روستا نشینان، بهبود مولفه‌های امنیتی موجود در مناطق مرزی، ایجاد اشتغال در بازارچه‌های مرزی، کمک به توسعه اقتصادی منطقه، حفظ بازار هدف ، توسعه مناسبات مرزی و کاهش قاچاق فرآورده‌های سوخت تاثیر قابل توجهی داشته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: