• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-16686-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

قائم مقام وزیر علوم:

راه‌‍اندازی «بنیاد دانش‌آموختگان» سیاست‌ وزارت علوم است

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: راه‌اندازی انجمن‌های دانش‌آموختگان جزو سیاست‌های این وزارتخانه محسوب می‌شود و آن را  به روسای تمام دانشگاه‌های کشور توصیه کرده‌ایم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر عبدالرضا باقری امروز در نخستین گردهمایی دانش‌آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به راه‌اندازی بنیاد دانش‌آموختگان در دانشگاه فردوسی، اظهار کرد:  این بنیاد یک انجمن مردم نهاد محسوب می‌شود و طبیعتا در دوره جدید شهرنشینی این بنیاد مردم نهاد از این جهت که خاطرات گذشتگان را زنده کرده و علاقه و پیوند میان دانش‌آموختگان را تقویت نموده و همچنین خلاء ناشی از زندگی شهرنشینی یعنی فاصله بین خانواده‌ها را پر می‌کند، می‌تواند موثر باشد.

وی ادامه داد: از طرفی بنیاد دانش آموختگان می‌تواند باعث شود تا فارغ التحصیلانی که امروز در شغل‌های دولتی و خصوصی مشغول به کار هستند،  بتوانند از ظرفیت دانشگاه برای توسعه کسب و کار خود استفاده کنند.

قائم مقام وزیر علوم تحقیقات و فناوری با بیان اینکه راه‌اندازی مجمع دانش‌آموختگان دانشگاهی فرصتی است برای دانشگاه تا بتواند از تجارب فارغ‌التحصیلان برای ارتقاء و پیشرفت خود استفاده کنند، عنوان کرد: فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به نوعی سرمایه‌های اجتماعی آن دانشگاه محسوب می‌شوند که می‌توانند به توسعه آن کمک کنند و ما امیدواریم این مجمع منشاء خدمات خوبی برای دانشگاه باشد. 

باقری خاطرنشان کرد: امیدواریم در سالهای آینده شاهد برگزاری شکوهمند گردهمایی دانش‌آموختگان دانشگاه فردوسی باشیم و از طریق ارتباطاتی که ایجاد می‌شود بتوان پیوند مطلوبی را میان دانش‌آموختگان و دانشگاه ایجاد کرد تا این سرمایه‌های اجتماعی به یک سرمایه بزرگ تبدیل شود. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: