• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-10487-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

آیت الله سیدان:

ضروری است برای تبیین جایگاه حضرت فاطمه(س) برنامه‌های مختلف در نظر گرفته شود

استاد سطح عالی حوزه علمیه مشهد تاکید کرد: ضروری است برای تبیین جایگاه حضرت فاطمه(س) برنامه های مختلف در نظر گرفته شود و این حقی که نادید گرفته شده، ادا شود. امیدواریم در این جمهوری اسلامی که به فضل پروردگار تنها کشوی است که افتخار دارد مذهب تشیع را دنبال می کند و در این دهه فجر، این برنامه ها هرچه بیشتر و با تبیین جایگاه آن حضرت دنبال شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان آیت الله سیدجعفر سیدان امشب در آیین سوگواره نگین شکسته در حسینیه آل یاسین اظهار کرد: شخصیت حضرت فاطمه(س) الهی و جامع کمالات و نیز آموزنده حقایق بود. ایشان خلقت نوری داشته و پیش از خلقت در این عالم در عوالم نوری برنامه های مهمی در ارتباط با حضرتش و پدر و همسرو وفرزندان بزرگوار ایشان رخ داده است. در قرآن کریم نیز اشاره به این خلقت شده است.

وی ادامه داد: این امر در ماجرای سجده ابلیس به آدم دیده می شود که خداوند به ابلیس می فرماید مگر از «عالین» بودی که سجده نکردی وگرنه این کار تو مردود است. پیامبر(ص) در خصوص عالین فرمود: این ها کسانی هستند که پیش از خلقت آدم هزاران سال قبل آفریده شده اند و این ها من، علی، فاطمه، حسن و حسین هستیم.

سیدان تصریح کرد: خداوند حضرت فاطمه(س) را پیش از خلقت ایشان امتحان کرد که این اشاره به همین خلقت نوری دارد. بنابراین جایگاه این بزرگواران از چنین اهمیتی برخوردار است. همچنین وجود مبارک ایشان از مصادیق آیات تطهیر، مباهله، قربی و اطعام به تصدیق تمام امت هستند.

استاد سطح عالی حوزه علمیه مشهد خاطرنشان کرد: ایشان در خطبه فدک یک دنیا معارف در مسایل مختلف الهی بیان کرده اند و دنیایی از عظمت علمی و اخلاقی را نشان داده اند. همه نوشته اند وقتی امام حسن(ع) متولد شد، حضرت فاطمه(س) نماز مغرب را خوانده بودند. وقتی ایشان متولد شد، سپس حضرت برخواستند و نماز عشاء را به جا آوردند. این یعنی ایشان پاک و مطهره بودند.

سیدان تاکید کرد: ضروری است برای تبیین جایگاه این حضرت برنامه های مختلف در نظر گرفته شود و این حقی که نادید گرفته شده، ادا شود. امیدواریم در این جمهوری اسلامی که به فضل پروردگار تنها کشوی است که افتخار دارد مذهب تشیع را دنبال می کند و در این دهه فجر، این برنامه ها هرچه بیشتر و با تبیین جایگاه آن حضرت دنبال شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: