• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-10787-5
  • خبرنگار : 15219
  • منبع خبر : ----

/کتاب و کتاب‌خوانی/

«سه شهید»؛ گفت‌وگویی صریح با همسران سه شهید شاخص انقلاب

مسئول روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: بیان حقایق ناب و کمتر در دسترس تاریخی و معرفی جامع شخصیت‌های ناشناخته و اثرگذار در پاورقی‌های موثق و پی در پی این اثر، وجه تمایز «سه شهید» از کتاب‌های مشابه به شمار می‌رود.

حسین ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، ضمن بیان این مطلب، اظهار کرد: کتاب «سه شهید» را حمید داوود آبادی در 240 صفحه به رشته تحریر درآورده است که توسط انتشارات مؤسسه شهید حاج احمد کاظمی در نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی عرضه می‌شود.

وی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر ایجاد تحولات گسترده در ایران، موجب تغییرات بزرگی در بسیاری از کشورهای جهان شد و این انقلاب مردمی عظیم، معادلات از پیش‌نوشته‌شده مستکبران را به نفع مستضعفان تغییر داد و موج بلند دریای مواجش، هیمنه جعلی استکبار جهانی را در هم شکست. 

مسئول روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی تصریح کرد: کتاب «سه شهید» خاطراتی بکر و کمتر شنیده ‌شده از سه فرزند برومند ایران سربلند را به ‌زیبایی و با قلمی شیوا و متنی منسجم برای ما روایت می‌کند و این کتاب مستند تاریخی، آن‌قدر دل‌نشین و صمیمی به رشته تحریر در آمده که بعید به نظر می‌رسد مخاطب پس از خواندن زندگی نخستین شهید گران‌قدر از این «سه‌ شهید»ِ والامقام (شهید طیب حاج رضایی) بی‌آنکه ماجرای زندگی دو شهید عزیز دیگر (سید علی اندرزگو و محمدعلی رجایی) را تا آخرین کلمات بخواند، کتاب را بر زمین بگذارد.

وی اضافه کرد: مصاحبه با افراد حقیقی؛ نزدیکان و خانواده سه شهید بزرگوار، شاخص اطمینان‌بخشی است که علاوه بر ارزش‌بخشی به صحت گفتار نویسنده، ما را با سبک زندگی آن بزرگواران از نزدیک و به دور از کلیشه‌های تکراری مرسوم آشنا می‌سازد.

ابراهیمی خاطر نشان کرد: مطالعه این کتاب ما را با قدم‌های استوار طیب، عیار با ایمان دهه 30 و 40 خیابان‌های تهران، دست فروشی مسئولانه نوجوانی بی‌ادعا و بزرگ (که بعدها رئیس جمهور ایران اسلامی شد) و لحظه‌های اضطراب انگیز تعقیب و گریز چریک قهرمان انقلابی، مانوس و همراه می‌کند.

مسئول روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی اظهار کرد: برای مطالعه این کتاب ارزشمند و آگاهی از ابعاد گوناگون زندگی سه شهیدی که هر یک در برهه‌های مختلف، نقشی بسیار مهم و اثرگذار در به ثمر رسیدن نهال انقلاب اسلامی ایفا کرده‌اند، به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه کنید‌.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: