• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-11914-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

پيام شهردار مشهد به مناسبت ٢٢ بهمن

شهردار مشهد، به مناسبت ٢٢ بهمن پیامی صادر کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، در متن پیام محسن تقی‌زاده خامسی، شهردار مشهد، آمده است: « یقین دارم بیست و دوم بهمن امسال مردم بزرگ مشهد مقدس باهمه قصوری كه ما داشته‌ايم، دوباره می‌آیند تا دركنار سایر مردم ایران عزیز، سرود آزادی بخوانند.»

متن کامل این پیام به شرح ذیل است:

«به نام خدا

چهاردهه از طلوع انقلاب مردم ايران مي گذرد. چهار دهه است كه شهروندان ايراني روي پاي خود ايستاده‌اند و سرافراز، متين، صلح طلب و مقتدر اين پيام را به جهان رسانده‌اند كه مي‌توان از پس باور توان جوانان ايراني و احترام به نظام مردم سالار ديني به استقلال و آزادي رسيد. 

اكنون با قامتی استوار و سرافراز در آستانه چهل سالگی انقلاب می‌توانیم به جهان بگوییم؛ این ما بودیم که از جدال تاریکی پیروز درآمدیم و این ما هستیم که چون سروهایی آزاد قد کشیده‌ایم به سمت آبی آسمان و فردای روشنی که از آن ماست.

از خانه به خیابان می‌آییم، سرود امید می‌‌خوانیم به شکرانه این همدلی دیرینه با هم خواهیم ماند و تاريخ مي‌تواند تا دورترين روزها و تا هميشه از بزرگي اين مردم حكايت‌ها داشته باشد.

اين ما بوديم كه به توان كارآفرينان، دانشمندان، نخبگان و جوانان اين خاك اعتماد كرديم و آنها بودند كه براي اين وطن اعتبار ساختند. اين ما بوديم كه يك دهه تحريم ظالمانه را تاب آورديم و بازهم اين ما بوديم كه درس مذاكره مقتدرانه و خردمندانه به جهان داديم و امروز دنيا مهر تاييد به رفتار ديپلمات‌هاي ما مي‌زند و جهان اين ادب فاخر را مي‌ستايد. 

اين ما بوديم كه نشان داديم فخر ايراني به تاريخ عظيمش، دانش نخبگانش، هنر هنرمندانش و توان كارآفرينانش است و نه قدرت نظامي و تلخي كلمات تهديد آميز. و بازهم اين ما بوديم كه نشان داديم هم مي‌توان قدرت دفاعي داشت و هم خطري براي جهان نبود. 

چهاردهه دنيا سعي كرد ما را نبيند ولي اين ما بوديم كه با متانت و اعتماد به نسل جوان خود را در دل و جان مردم جهان نشانديم.اين ما بوديم كه انقلاب را به مردم سالاري، دموكراسي، توسعه، خودباوري و اقتدار ملي و جهاني معنا كرديم و اين دست‌آوردها رخ نمي‌داد مگر با پيوند چند ركن مردم داري، عزت‌مداري، دين باوري و البته صلح طلبي.

یقين دارم ، بیست و دوم بهمن امسال مردم بزرگ مشهد مقدس باهمه قصوری كه ما داشته‌ايم، دوباره می‌آیند تا دركنار سایر مردم ایران عزیز سرود آزادی بخوانند.

اينجا در مشهد، امروز در كنار صفوف مردم، مانند هميشه مسئول و شهروند هردو يكسان‌اند. يكي با حمايت و اطمينانش و ديگري با تلاش شبانه روزي بايد در خدمت اين سرزمين و آينده آن باشند. 

شهردار شما هم با  افتخار کنارتان خواهد بود».

انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: