• یکشنبه ۲۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-17786-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان رضوی:

برای نیفتادن در دامان بی‌هویتی باید دانشمندانمان را ارج نهیم

استاندار خراسان رضوی گفت: برای تداوم هویت خود و نیفتادن در دامان بی هویتی و سرگشتگی باید علم، دانش، بزرگان و عالمان خود را ارج نهاده و دانشمندان خود را به عنوان الگوهایی شاخص به جامعه معرفی کنیم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علیرضا رشیدیان  شامگاه گذشته در جشن بزرگ انقلاب و مراسم اهداءجایزه علمی رضوی دانشگاهیان استان که در تالار سپید مشهد برگزار شد، اظهار کرد: زمانی یک ملت پیشرفت می‌کند که پایه‌های علم و دانش در آن قوت و توسعه یابد و ملت قدردان فرهیختگان و دانشمندان خود و تلاش‌های آنان باشد. عزت و پیشرفت یک ملت به ساختمان‌ها و خودروهای رنگارنگ نیست، بلکه عزت و اقتدار یک ملت به داشتن پایه.های علمی مستحکم و پشتوانه‌های فرهنگی و علمی توانمند است، لذا باید قدردان این فرهیختگان بود.

 وی با بیان اینکه افتخار و هویت ملت‌ها و توسعه جامعه به وجود فرهیختگان ، دانشمندان و عالمان آن‌هاست، ادامه داد: مسلما کشوری که دارای چهره‌های بسیار برجسته علمی است و هویت جامعه خود را مدیون این چهره‌هاست، برای تداوم هویت خود و نیافتادن در دامان بی هویتی و سرگشتگی باید علم، دانش، بزرگان و عالمان خود را ارج نهاده و دانشمندان خود را به عنوان الگوهایی شاخص به جامعه معرفی کند.

 استاندار خراسان رضوی، با اشاره به اینکه اهداء جایزه علمی رضوی رویداد فرصتی است تا تمامی کسانی که مایه افتخار این ملک و ملت هستند، به جامعه معرفی شوند، تصریح کرد:ب رگزاری مراسم اعطای جایزه علمی رضوی یکی از برنامه های رویداد فرهنگی مشهد 2017 بود که بنا به دلایلی در سال گذشته میلادی برگزار نشد، اما این توفیق حاصل آمد تا از این دانشمندان همزمان با ایام پیروزی انقلاب اسلامی قدردانی و تقدیر شود.

رشیدیان اضافه کرد: امیدواریم برگزاری نخستین مراسم اعطای جایزه علمی رضوی به نخبگان و فرهیختگان دانشگاهی، بابی برای ماندگار شدن این سنت حسنه و معرفی نخبگان جامعه به مردم باشد.
امیدواریم در سال‌های آینده مراسم استانی اعطای جایزه علمی رضوی به مراسمی در سطح ملی و بین المللی و مشهد به سبب وجود عالم آل محمد (ع) به مرکز تبادل علمی جهان اسلام تبدیل شود.

 رشیدیان بیان کرد: خراسان رضوی دارای 300 هزار دانشجو و 5 هزار استاد عضو هیات علمی دانشگاه است که همه آنان شایسته قدردانی و تشویق هستند.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی با خودباوری و ایمان به خدا آغاز شد و با تایید و تاکید بر ارزش‌های دینی به رهبری امام خمینی (ره) شکل یافته و قوت گرفت.خواسته‌های این ملت عزت وعدالت‌، استقلال، آزادی، توسعه و پیشرفت بود و در سایه این خواست و رهبری‌های مدبرانه امام (ره) و رهبر معظم انقلاب، امروز به پیشرفت های بسیاری دست یافته است.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: زمانی 35 هزار کارشناس خارجی در صنایع کشور از حوزه نفت و گاز تا کارخانجات فرآورده‌های غذایی حتی نظامی حضور داشتند، چنانکه فقط در حوزه نظامی 40 هزار مستشار خارجی در کشور بود، اما انقلاب اسلامی این عزت و توان را به ملت داد که خود را شناخته و باور کنند.

 رشیدیان خاطرنشان کرد: شعار بنیانگذار جمهوری اسلامی امام (ره) مبنی براینکه  "ما می توانیم" انگیزه ای شد برای حرکت این ملت که تا امروز با قوت ادامه دارد.

 همچنین در این مراسم لوح یادبود شبکه جامع دانشگاه‌های استان خراسان رضوی به مهندس علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی اهداء شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: