• یکشنبه ۲۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-17886-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صورت گرفت؛

اعطای جایزه علمی رضوی به 32 نخبه دانشگاهی استان

 همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، از 32 فرهیخته و نخبه دانشگاهی با اعطای جایزه علمی رضوی با حضور استاندار خراسان رضوی و روسای دانشگاه‌های استان  تقدیر شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر محمدرضا دارابی شامگاه گذشته در جشن بزرگ انقلاب و مراسم اهدای جایزه علمی رضوی دانشگاهیان استان که در برج سفید مشهد برگزار شد، اظهار کرد: جشن اعطای جایزه علمی رضوی با ابتکار استاندار خراسان رضوی و همت شبکه جامع دانشگاه های استان به منظور پاسداشت مقام علم و دانشمندان این بخش در خراسان رضوی برگزار شده است.

وی ادامه‌داد:انقلاب اسلامی انفجار نور و بزرگترین پدیده قرن حاضر بود، انقلابی که با هدایت و رهبری پیامبرگونه امام راحل براساس مکتب انسان ساز و غنی اسلام، با اتحاد ملت بزرگ ایران و با آبیاری خون شهیدان به پیروزی رسید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی در بخش‌های علمی تصریح کرد: اکنون که 39 سال از انقلاب اسلامی گذشته و ایران موفق شده در علوم مختلف به پیشرفت های متعددی دست یابد و حائز رتبه‌های برتر در سطح منطقه و جهان شود به گونه‌ای که ایران امروز  دارای رتبه 16 علمی در جهان است.

دارابی اضافه کرد: امروز ایران تنها در بخش علمی بی نیاز از هر پزشک خارجی است، در حالی که قبل از انقلاب شمار زیادی از پزشکان از کشورهای خارجی بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد: امیدواریم کشورمان روز به روز پله‌های علمی را طی کند و به قله پیشرفت در این بخش دست یابد و همان طور که بخش کمی علمی رشد می یابد، کیفیت علوم نیز به رشد مناسب برسد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: