• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-8984-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

مدیر طرح تنظیم بازار استان خبر داد

ذخیره‌سازی کافی اقلام مورد نیاز عید نوروز

مدیر طرح تنظیم بازار خراسان رضوی گفت: ذخیره‌سازی اقلام عید نوروز آغاز شده و خوشبختانه با هیچ کمبودی مواجه نشده‌ایم.

سیدحمیدرضا جوادی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص ذخیره‌سازی میوه شب عید، اظهار کرد: در این بخش ما با کمبودی رو به رو نشدیم و حدود 3500 تن پرتقال و 1500 تن سیب برای شب عید ذخیره‌سازی انجام داده‌ایم. همچنین بیش از 70 درصد از محصولات سیب و پرتقال مورد نیاز در مرکز استان ذخیره شده است.

وی ادامه داد: همچنین امسال سهیمه برنج هندی 1121، برنج هندی PR11 و برنج تایلندی به استان تعلق گرفته و علاوه بر آن مرغ منجمد و گوشت قرمز منجمد نیز به سهمیه استان افزوده شده است. خوشبختانه از این جهت هیچ کمبودی نداریم و از 25 بهمن ماه توزیع این اقلام آغاز خواهد شد.

مدیر طرح تنظیم بازار خراسان رضوی در خصوص افزایش قیمت و کمبود تخم مرغ نیز عنوان کرد: بازرسی‌ها و گشت‌های مشترک ما از روز شنبه آغاز شده و به محل‌هایی مانند انبارها و سردخانه‌هایی که این کالاها را ذخیره کرده اند، ورود پیدا می‌کنند. همچنین از سوی دیگر بنا داریم این کالاها را از کشورهای اوکراین، ترکیه و قزاقستان وارد کشور و بازارهای خود کنیم تا به نحوی قیمت نیز کنترل شود.  

جوادی در خصوص افزایش قیمت موز خاطرنشان کرد: افزایش قیمت موز در این روزها به دلیل افزایش نرخ ارز است. موز یک محصول وارداتی است و از قیمت ارز تبعیت می‌کند و قیمت ارز قاعدتا بر افزایش قیمت‌های وارداتی تاثیر می‌گذارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: