• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9611-9088-5
  • خبرنگار : 15268
  • منبع خبر : ----

رييس هيات جودو خراسان رضوي خبر داد

ميزباني چناران از مسابقات جودوی نونهالان كشور

رييس هيات جودو خراسان رضوي از ميزباني مسابقات قهرماني جودو كشور در رده سني نونهالان در شهرستان چناران خبرداد.

حسين محمودي در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشي ايسنا- منطقه خراسان در خصوص شرايط جواد محجوب، جودوكار ملي‌پوش خراساني اظهاركرد: جواد محجوب در فرايند تيم‌ملي در اردوها حضور دارد و در گرنداسلم‌ها و گرندپري‌هايي كه فدراسيون در برنامه گنجانده با قدرت شركت مي‌كند. خوشبختانه محجوب به سمت آمادگي مطلوبي پيش مي‌رود. وی عضو تيم پاس خراسان رضوي است، پيش از برگزاري ديدار‌هاي پاياني ليگ جودو در انتهاي سال، تيم پاس به مقام نايب قهرماني ليگ جودو كشور دست يافت.

رييس هيات جودو خراسان رضوي در خصوص شرايط پايگاه قهرماني چناران خاطرنشان‌كرد: اين پايگاه كماكان در سنين پايه نونهالان و نوجوانان در حال فعاليت است. كلاس‌هاي سنين پايه براي روستاهاي تابع چناران نيز برقرار است. پايگاه‌هاي قهرماني اغلب روي نيروهاي جديد و مستعد سنين پايه متمركز هستند و مانند جواد محجوب در اردوهاي تيم‌ملي دوران آمادگي خود را طي مي‌كنند.

وي افزود: در شهرستان‌هاي بزرگ استان مانند نيشابور و سبزوار به‌دليل شرايط نيروي انساني و استعداديابي، شرايط ايجاد پايگاه قهرماني را نداريم. درحال حاضر در شمال استان و حاشيه شهر مشهد كه ورزشكاران مستعدتري قراردارند، متمركز شده‌ايم. البته فريمان و تربت‌جام نيز جزو مناطق مستعد استان محسوب‌مي‌شوند. همچنين فعاليت خوبي در منطقه محروم و مستعد جغتاي سبزوار داريم.

محمودي در خصوص شناسايي مستعدين عنوان‌كرد: در اين خصوص دو مسير وجود دارد. در راه نخست، حضور علاقه‌مندان در باشگاه‌ها است كه در تمرينات عادي شناسايي مي‌شوند. راه ديگر، فراخوان‌هايي است كه كميته استعداديابي از طريق محلات، باشگاه‌ها و آموزش‌و‌پرورش انجام‌ مي‌دهد. در اين خصوص در سال جاري در دو مرتبه فراخوان داشته‌ايم كه تعدادي از اين طريق مورد سنجش قرار گرفته‌اند. اکثر استعداديابي‎هاي هيات از طريق باشگاه‌ها و برگزاري مسابقات داخلي است كه از طريق كارشناسان هیات انتخاب مي‌شوند.

وي ادامه‌داد: بخشي از استعداديابي را فدراسيون نيز انجام مي‌دهد. به اين‌صورت كه فاكتورهايي را براي هيات‌ها مشخص مي‌كند كه افرادي با اين فاكتور‌ها و شرايط مشخص شوند و به اردوهاي استعداديابي تهران اعزام شوند.

رييس هيات جودو خراسان رضوي در خصوص هزينه كلاس‌ها و فراخوان‌هاي استعداديابي تاکید كرد: افراد مستعدی كه در اردوهاي استعداديابي فدراسيون شركت‌ مي‌كنند، هزينه‌هاي اياب و ذهاب به‌ ‌آن‌ها بازمي‌گردد، ولي براي حضور در كلاس‌هاي استعداديابي مشهد، هزينه‌هاي محدودي جهت ثبت‌نام از افراد بااستعداد دريافت مي‌شود، اما براي حضور در اردوهاي آمادگي هزينه‌اي دريافت نمي‌شود. حتی با حمايت فدراسيون جودو لباس‌هاي رايگان توزيع كرديم.

حسين محمودي در رابطه با مسابقات مهم اخير جودوكاران خراساني افزود: بانوان جودوکار خراسانی را به مسابقات جايزه بزرگ قم اعزام کردیم. همچنین در مسابقات بين‌المللي نوجوانان در بخش پسران در شرکت کردیم. مسابقات قهرماني كشور در رده سني نونهالان نیز به میزبانی چناران از یازدهم اسفند برگزار می‎شود.

وي افزود: همچنين مسابقات جام فجر در رده سني نونهالان و نوجوانان در هفته گذشته با حضور 450 جودوكار در خانه جودو برگزارشد كه اين يك ركورد براي ما به شمار مي‌رود. آخرين برنامه هيات نيز تقدير از برترين‌هاي جودو، كوراش و جوجيتسو در سال 96 است كه در نيمه اول اسفندماه برگزار خواهدشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: