• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-16390-5
  • خبرنگار : 15087
  • منبع خبر : ----

دادستان عمومی و انقلاب قوچان مطرح کرد؛

بازداشت چند تن از اعضای شورای شهر قوچان در پی نزاع

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قوچان از بازداشت دو تن از اعضای شورای شهر قوچان و پیمانکار یک پروژه عمرانی در پی نزاع خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، رمضانعلی آذری ظهر امروز 23 بهمن‌ماه در جمع خبرنگاران از بازداشت دو عضو شورای شهر و پیمانکار یک پروژه عمرانی به دلیل نزاع خبر داد و عنوان کرد: باتوجه به اینکه اجرای طرح عمرانی با عنوان تقاطع هم سطح میدان ورزش در سطح شهر قوچان زمان‌بر، موجب بروز برخی از نارضایتی‌ها به خصوص در میان اهالی محدوده طرح شده و همچنین در بحث تردد شهری هم برای مجموعه شهرستان مشکلاتی را در پی داشته است.

وی یکی از دلایل نارضایتی مردم را وجود شبهاتی در خصوص اجرای این طرح دانست و افزود: در ابتدای اجرای این طرح مقرر بوده ظرف مدت 90 روز کاری این پروژه به بهره‌برداری برسد و این درحالی است که اکنون مدت زمان زیادی از اجرای این طرح گذشته و هزینه بسیاری را بر دوش مردم منطقه گذاشته و تمام این موارد موجب انباشت نارضایتی دربین مردم شده است.

آذری با اشاره به وقوع درگیری در روز 21 بهمن ماه جاری در محدوده اجرای این طرح گفت: اخیرا چند تن از اعضای شورای اسلامی شهر قوچان به محل اجرای پروژه واقع در میدان ورزش رفته‌اند و با مهندسین طرح و مجری طرح موجبات درگیری را فراهم کردند که پس از انجام تحقیقات اولیه  در این زمینه و با ارجاع پرونده به شعبه بازپرسی با توجه به شکایت متقابل طرفین این موضوع مورد بررسی قرار می‌گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قوچان در ادامه از مجروح شدن یک مهندس و یک کارگر شاغل در موضوع پروژه خبرداد و اظهار کرد: خوشبختانه جراحات وارده در سطح حاد نیست اما با شکایت متقابل طرفین دلیل کافی برای بازپرسی برای بازداشت تحقیقی طرفین وجود دارد و بر همین اساس دو تن از اعضای شورای شهر و پیمانکار پروژه بازداشت شدند و احتمال بازداشت دوتن دیگر از اعضای شورای شهر هم وجود دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: امیدواریم که مجریان طرح‌های عمرانی همه زوایای طرح وبه ویژه حقوق مردم را رعایت و پس از آن به اجرای پروژه های عمرانی اقدام کنند و توجه داشته باشند که نادیده گرفتن مردم در زمینه استملاک اراضی برای طرح‌های عمرانی و  ندادن بهای عادله باعث پرونده سازی برای دستگاه قضا می‌شود.

اذری افزود: صرف‌نظر از این مباحث موضوع نزاع دسته جمعی جرمی است که همیشه فرهنگ‌ها و سنت‌های یک اجتماع را مورد هدف قرار می‌دهد و ما نباید اجازه دهیم که مردم شهر ما به این قبیل رفتارها اشتهار پیدا کنند اما مشاهده این قبیل رفتارها از کسانی که مسئولیتی هم به عهده دارند بدتر است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قوچان با بیان این نکته که در فرهنگ عام علت اشتهار به نزاع و فزونی رفتارهایی از قبیل ضرب و جرح، توهین و فحاشی در جامعه به دلیل جهل و کم سوادی و نا فرهیختگی و انحطاط فرهنگی است، تاکید کرد: نتیجه ترویج خشونت بحران اجتماعی در یک جامعه را شامل می‌شود اما چیزی که ما از این مرز و بوم سراغ داریم فرهنگ و تمدن دیرینه عاری از همه این موارد گفته شده است و ما باید ثابت کنیم در فرهنگ و تمدن قوچان و قوچانی چنین مواردی نیست.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: