• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-16590-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

صدور جواز تأسیس 37 فقره صنایع تبدیلی و تکمیلی در خلیل آباد

رئیس اداره جهادکشاورزی خلیل‌آباد از صدور جواز تأسیس 37 فقره صنایع تبدیلی و تکمیلی از ابتدای امسال در این شهرستان خبر داد.

مجید طاهرپور در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، همچنین از به بهره‌برداری رسیدن بزرگ‌ترین گلخانه شهرستان به مساحت 4200 مترمربع با 380 میلیون تومان تسهیلات، خبر داد و اظهار کرد: اجرای کشت گلخانه‌ای انگور یاقوتی جهت پیش رس نمودن انگور برای اولین بار در کشور و افزایش قیمت آن تا دو برابر از جمله اقداماتی بوده که در این شهرستان انجام شده است.

وی هم‏چنین از در دست اقدام بودن اجرای سیستم کوردون باغات انگور در سطح 23 هکتار با استفاده از تسهیلات بانکی جهت افزایش تولید و کاهش هزینه‌ها و سیستم برق‌رسانی، آب‌رسانی و شروع عملیات گازرسانی به مجتمع گلخانه‌ای و اشتغال‌زایی بیشتر خبر داد.

طاهرپور در ادامه به افتتاح اولین گلخانه هیدروپونیک رز شاخه بریده در شهرستان به مساحت 1500 مترمربع و راه‌اندازی دو واحد گلخانه پرورش آلوئه ورا اشاره کرد.

رئیس اداره جهادکشاورزی خلیل‌آباد در خصوص عملکرد واحد زراعت نیز اظهار کرد: نظارت فنی بر مزارع گندم و جو آبی به منظور ارتقاء عملكرد و ایجاد مزرعه مقایسه ارقام (6 رقم گندم) در بخش ششطراز، بهینه‌سازی مصرف کودهای کشاورزی با نظارت بر کار فروشگاه‌های کود در راستای طرح ساماندهی کود و ابلاغ آیین‌نامه ثبت و کنترل کیفی انواع مواد کودی به کلیه توزیع‌کنندگان و تولیدکنندگان کود در سطح شهرستان، ترویج مصرف و ارتقاء كمی و كیفی كودهای آلی و توسعه كشت حفاظتی و معرفی و توسعه کشت ارقام گندم و جو مقاوم به کم‌آبی در راستای افزایش عملکرد و استفاده بهینه از نهاده‌ها از جمله آب و کود بخشی از فعالیت‌های واحد زراعت این اداره است.

وی افزود: توسط واحد حفظ نباتات، با مدیریت تلفیقی آفات و تکیه بر روش‌های مبارزه غیرشیمیایی به منظور کاهش مصرف سموم و ارتقاء سلامت جامعه و تولید محصول سالم در باغات پسته شهرستان شاهد کاهش مصرف 50 درصدی  سموم در باغات پسته بوده‌ایم.

طاهرپور در خصوص عملکرد صنایع به صدور جواز تأسیس 37 فقره صنایع تبدیلی و تکمیلی اشاره و ابراز کرد: معرفی صنایع تبدیلی و تکمیلی به بانک‌های عامل جهت استفاده 100میلیارد ریال تسهیلات، بازدید و نظارت مستمر بر طرح‌های صنایع کشاورزی و بررسی مسائل و مشکلات و تعامل با ادارات شهرستان و استان در خصوص رفع آنان از جمله دیگر اقدامات در این بخش است.

به گفته وی توسط اداره فنی و زیربنایی نسبت به عملیاتی شدن 19طرح انتقال آب با حجم حدود34 کیلومتر، احداث 15 پروژه استخر ذخیره آب کشاورزی در قالب 165 هزار مترمکعب با هزینه کل 6500 میلیون ریال، طرح احیا و مرمت سه پروژه قنوات در قالب 500 متر با هزینه کل270 میلیون ریال، اجرایی شدن 1016 هکتار پروژه تجمیع آبیاری کم‌فشار در قالب 29 هکتار از ابتدای امسال به مبلغ 36380 میلیون ریال که از این میزان 85 درصد بلاعوض دولتی است، اقدام شد.

رئیس اداره جهادکشاورزی خلیل‌آباد افزود: پیگیری جذب تسهیلات مشاغل پشتیبان به تعداد پنج مورد به مبلغ دو میلیارد ریال با عاملیت بانک رفاه و کشاورزی و شناسایی طرح‌های اولویت‌دار در قالب دو مجتمع گلخانه‌ای کندر و دامداری نقاب به تعداد 28 طرح به مبلغ 38 میلیارد ریال از دیگر اقدامات واحد طرح و برنامه است.
 
رهاسازی 164هزار بچه ماهی در سطح 89 استخر ذخیره آب کشاورزی

وی اظهار کرد: در زمینه امور دام تأمین و توزیع نهاده‌های موردنیاز و بهبود تغذیه دام شامل سبوس، جو و کنسانتره یارانه‌دار به میزان 2000 و 760تن، توسعه پرورش مرغ بومی و توزیع نیمچه مرغ بومی اصلاح نژادی به تعداد 22 هزار قطعه، اجرای طرح‌های توسعه دام سبک با هدف افزایش بهره‌وری و توسعه واحدها و آموزش بهره‌برداران به مجموع 15 هزار رأس در 80 واحد دامداری روستایی و صنعتی، پیگیری ایجاد و راه‌اندازی زنجیره تولید شیر در روستای نقاب با همکاری شرکت گاوداران اتحاد نقاب و ساماندهی دامداری‌ها به تعداد 60 واحد بخشی از عملکرد اداره تولیدات دامی است.

طاهرپور افزود: رهاسازی 164هزار بچه ماهی در سطح 89 استخر ذخیره آب کشاورزی، صدور پروانه بهره‌برداری ماهیان گرمابی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی به تعداد 35 فقره، برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی ترویجی و کانون‌های یادگیری جهت مدیریت پرورش دام سبک و سنگین به تعداد 30 مورد به ظرفیت 600 نفر روز، اجرای پروژه‌های فلاشینگ تغذیه تکمیلی دو ماه آخر آبستنی، تغذیه تکمیلی بره‌های شیری و عملیات مدیریت سه بار زایش در دو سال و آمیخته‌گری تجاری کنترل شده در سطح دامداری‌های پرورش‌دهنده دام سبک شهرستان از جمله دیگر اقدامات اداره تولیدات دامی این مدیریت به شمار می‌رود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: