• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-19386-5
  • خبرنگار : 15268
  • منبع خبر : ----

رییس دانشگاه فردوسی مشهد تاکید کرد؛

اهمیت فعالیت‌های فوق برنامه در شکل‌گیری شخصیت اجتماعی دانشجویان

رییس دانشگاه فردوسی مشهد گفت:فعالیت‌های فوق برنامه در شکل‌گیری شخصیت اجتماعی و توانمندی‌های دانش‌آموختگان بسیار اهمیت دارد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان محمد کافی امروز در آیین نکوداشت افتخارآفرینان المپیادهای علمی دانشگاه فردوسی مشهد که در آمفی‌تئاتر دانشکده مهندسی این دانشگاه برگزار شد، اظهارکرد: فعالیت‌های فوق برنامه در شکل‌گیری شخصیت اجتماعی و توانمندی‌های دانش‌آموختگان بسیار مهم است. افرادی‌که در دوران دانشجویی فعالیت‌های فوق برنامه انجام ‌می‌دهند، در جریان کارهای خود، انسان‌های موفق‌تری هستند.

وی افزود: به عبارتی انسان‌هایی که چند بعدی هستند، توانایی کنترل همزمان چند مجموعه را دارند. هم‌چنین توانایی کنترل مدیریت زمان خود، تحت فشارهای سنگین را نیز دارند. این موفقیت‌ها جز با انجام فعالیت‌های فوق برنامه به‌دست نخواهدآمد.

رییس دانشگاه فردوسی مشهد ادامه‌داد: کسب جایگاه و مقام در المپیاد علمی از ارزش بالاتری نسبت به المپیادهای ورزشی، نشریات دانشجویی و فعالیت‌های فرهنگی- اجتماعی برخوردار است، زیرا ما در یک مرکز علمی مشغول به کار هستیم.

 کافی عنوان‌کرد: امیدواریم سال به سال شاهد ورود دانشجویان نخبه و توانمند به دانشگاه فردوسی و همچنین افزایش رتبه دانشگاه در حوزه المپیاد‌های علمی باشیم. از کسانی‌که در سال 95 و 96 برای دانشگاه فردوسی مشهد خوش درخشیدند بسیار سپاسگذارم.

رستگارمقدم درخصوص تعدادرشته‌های برگزارشده در المپیاد خاطرنشان کرد:
امسال برای بیست و سومین دوره المپیاد کشوری برگزار خواهدشد. تعداد رشته‌ها به 21 رشته افزایش پیدا کرده است که شامل 7 رشته در دانشکده مهندسی، چهار رشته در دانشگاه علوم پایه، دو رشته در دانشکده ادبیات، 2 رشته در دانشکده علوم تربیتی، 2 رشته در دانشکده علوم ریاضی ، یک رشته در دانشکده الهیات ، یک رشته در دانشکده کشاورزی و دو رشته در دانشکده علوم اداری است.

وی افزود: هم‌چنین از دو سال گذشته نیز رشته های جدیدی از جمله علوم زمین، جغرافیا و مهندسی مواد اضافه شده است. رشته های مهندسی صنایع و روانشناسی نیز امسال اضافه شده است. 

در ادامه دکتر رستگارمقدم، مسئول المپیادهای علمی دانشگاه فردوسی مشهد در خصوص تسهیلات نفرات برتر در المپیادهای علمی، تاکید کرد: 15 نفر نخست در المپیادهای علمی می‌توانند بدون کنکور کارشناسی ارشد در دانشگاه‌ها ثبت‌نام کنند. البته دانشگاه تهران فقط نفرات برتر را ثبت‌نام می‌کند، همچنین پسران می‌توانند طرح خدمت سربازی خود را از طریق بنیاد ملی نخبگان طی کنند.

وی ادامه‌داد: دانشگاه فردوسی برای اولین بار در سال گذشته توانست از دانشگاه شیراز پیشی بگیرد. امسال نیز 31 نفر در مرحله کشوری پذیرفته شدند و دانشگاه فردوسی در جایگاه دوم کشوری قرار گرفت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: