• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-16990-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره آموزش و پرورش کاشمر مطرح کرد؛

کمبود نیرو مهم‌ترین چالش مقطع ابتدایی کاشمر

رئیس اداره آموزش و پرورش کاشمر از کمبود نیرو به عنوان مهم‌ترین چالش مقطع ابتدایی نام برد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علی طاهریان 24 بهمن‌ماه در آئین تودیع و معارفه معاونت مقطع ابتدایی آموزش و پرورش کاشمر که در سالن همایش‌های مرکز فرهنگیان برگزار شد، با بیان اینکه این جلسه به منظور تجلیل و تکریم از خدمات شایسته کاظم شیردل معاونت پیشین آموزش ابتدایی و معارفه علیرضا رئوفی به عنوان معاونت آموزش ابتدایی کاشمر برگزار شده است، به خدمات شایسته معاونت پیشین آموزش در این چند سال اشاره کرد و گفت: همین که معلمی بتواند 30 سال بدون حاشیه معلمی و خدمت کند جای افتخار، به خود بالیدن، تقدیر و تجلیل و تقدیر دارد.

طاهریان با اشاره به اینکه در این مدت کوتاهی که مسئولیت مدیریت آموزش و پرورش کاشمر را پذیرفته‌ام از متانت ایشان و به عنوان یک مشاوره استفاده بسیاری کرده‌ایم، افزود: امیدوارم خدمات این همکار عزیز مورد رضای خداوند قرار گیرد.

وی همچنین به معرفی علیرضا رئوفی معاونت آموزش ابتدایی کاشمر پرداخت و گفت: وی از همکاران مقطع ابتدایی هست که اکثریت سابقه دوره خدمت در کسوت مدیریت مدارس بوده است.

رئیس اداره آموزش و پرورش کاشمر با بیان اینکه وی سه سال مسئول آموزش ابتدایی بردسکن با آن حجم انبوه روستاهای دور افتاده بوده و همچنین دو سال در خارج از کشور معلمی کرده است، بیان کرد: معاونت جدید آموزش ابتدایی کاشمر یکی از مدیران مؤثر و جز سر تیم‌های معاونت آموزشی بوده‌اند.

وی با اعلام اینکه امیدواریم با حضور ایشان ادامه برنامه‌هایی که در دست اقدام بود ادامه داده و با توانایی که دارند برغنای آن‌ها بیفزایند، از مدیران تمامی مقاطع ابتدایی خواست کمال همکاری و همیاری و همفکری را با ایشان داشته باشند.

طاهریان با بیان اینکه با تمام قدرت و توان از معاونت جدید آموزش ابتدایی حمایت می‌کنم و خواهم کرد، به وی توصیه کرد ابتدا برنامه محور باشد و با اتکا به خرد جمعی و بهره‌مندی از تجارب همکاران در بخش‌های مختلف استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه چالش‌های عدیده‌ای در آموزش ابتدایی داریم که در سال آینده بیشتر خواهد شد، از بازنشسته شدن بیش از 100 نفر از معلمان در سال آینده خبر داد و گفت: امسال با کمبود شدید نیرو در مقطع ابتدایی مواجه بودیم.

رئیس اداره آموزش و پرورش کاشمر همچنین از کمبود فضا، وجود معلمین ناکارآمد، حضور معلمین از مقاطع دیگر که خود ضربه است و بسیاری از مشکلات دیگر که نیازمند عزم و برنامه‌ریزی جدی دارد خبر داد و اظهار کرد: نیاز است در خصوص این مشکلات چاره‌اندیشی شود و با یک استراتژی مشخص پیگیر مسائل آموزش ابتدایی باشند.

وی با بیان اینکه امسال با تدبیر و تدبر مشکلات کمبود نیرو تدبیر شد، افزود: امیدواریم در سال آینده مشکل کمبود نیرو که دغدغه اصلی آموزش و پرورش کاشمر است را نداشت باشیم.

طاهریان با اشاره به اینکه اگر نیرویی مریض شود و یا مشکلی داشته باشد نیروی جایگزین نداریم و این موجب نارضایتی والدین می‌شود، گفت: امیدواریم اگر سال آینده نیروی انسانی نبود لااقل بتوانیم از بسته‌های حمایتی و از خرید خدماتی استفاده کنیم.

وی در پایان بر برنامه محور بودن مدیران تأکید کرد و گفت: بدون شک عامل موفقیت در داشتن برنامه در همه امور مدارس است.

در ادامه معاونت اسبق آموزش ابتدایی کاشمر با بیان اینکه مدیران مقطع ابتدایی به طور مستقیم فرهنگ جامعه را تحت شعاع قرار می‌دهند، بیان کرد: 18 سال است که سنجش کیفی و توصیفی را در کلاس های مختلف فریاد می زنیم اما هنوز نتوانسته‌ایم قدمی را برداریم.

کاظم شیردل با اشاره به اینکه برای حذف آزمون‌های مجموعه‌ای و تراکمی، پایانی و به خصوص آزمون‌های هنجاری از جمله تیزهوشان، نمونه و... باید سجده شکر به جای آورد، گفت: متاسفانه به خاطر اینکه کودکان را به فرهنگ 20 گرایی عادت دادیم کودکی را از آنها گرفتیم و اذیت شان کردیم.

وی با بیان اینکه بعد از 18 سال اولین گام برداشته شده و امیدواریم بتوانیم گام های بعدی را براساس این ساختاری که اکنون در آموزش و پرورش شکل گرفته برداریم و استراتژی را با این ساختار متناسب کنیم، بیان کرد: هنوز استراتژی ما با ساختارها هماهنگ نیست.

شیردل در ادامه با تقدیر از تمامی مدیرانی که در این مدت با وی همکاری داشتند، گفت: نباید به جایی که نشسته ایم عادت کنیم.

 وی با اشاره به اینکه بازنشسته شدن به معنای پایان راه نیست، افزود: نباید فکر کرد که به پایان راه رسیده ایم بلکه آغاز یک راه جدید است.

کاظم شیردل از سال 93 به عنوان معاونت آموزش مقطع ابتدایی کاشمر معرفی شده بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: