• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-17190-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

رئیس کمیته امداد کاشمر:

بیش از 4 هزار طرح اشتغال مددجویان کمیته امداد در کاشمر فعال است

رئیس کمیته امداد کاشمر گفت: اکنون 4335 طرح  اشتغال در زمینه‌های کشاورزی، دامپروری، صنایع‌دستی، خدماتی و... در سطح شهرستان فعال است.

سید سعید عبدالله‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، با بیان اینکه به زودی اولین مرکز تولید و تکثیر زالوی طبی در بخش کوهسرخ افتتاح و راه‌اندازی می‌شود، اظهار کرد: در این مرکز که زمینه فعالیت گونه طبی زالو و تکثیر زالو را فراهم می‌کند جهت شروع به کار برای دو نفر اشتغال‌زایی کرده و جهت افتتاح این مرکز 20 میلیون تومان اعتبار از محل بند «د» تبصره 16 تأمین شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در راستای اجرای فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی و با توجه به بیکاری موجود در جامعه کمیته امداد حضرت امام(ره) اشتغال و توانمندسازی خانواده‌ها را مدنظر خود قرار داده است، افزود: اکنون 4335 طرح  اشتغال در زمینه‌های کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی، خدماتی و... در سطح شهرستان فعال است.

رئیس کمیته امداد کاشمر یادآور شد؛ اعتبار تخصیص داده شده به کمیته امداد شهرستان کاشمر از محل بند «د» تبصره 16 شش میلیارد و 270 میلیون تومان بوده که با همت بانک‌های عامل تاکنون 88 درصد آن برای 29 طرح جذب شده است.

وی با بیان اینکه در همین راستا تفاهم‌نامه سه‌جانبه‌ای بین کمیته امداد، بسیج سازندگی و آستان قدس‌رضوی تنظیم شده است، اظهار کرد: در این خصوص یک میلیارد تومان در نظر گرفته شده که جذب شده است.

عبدالله زاده تعداد افراد معرفی شده به مراکز کاریابی را 183 نفر اعلام کرد و گفت: طی سال گذشته و امسال به 3430 نفر از مددجویان کمیته امداد کاشمر آموزش‌های مهارتی فرا داده شده است.

رئیس کمیته امداد کاشمر در ادامه افزود: طی یک ماه گذشته کارگاه  ضایعات پلاستیکی با 2.5 تن تولید روزانه و فراهم کردن اشتغال برای  15 نفر به طور مستقیم و 17 نفر غیر مستقیم به بهره‌برداری رسیده است.

وی با اشاره به اینکه جهت راه‌اندازی این کارگاه 300 میلیون ریال تسهیلات از محل تبصره «د» تخصیص یافته است، به طرح دیگری در یک کارگاه خیاطی اشاره کرد و افزود: فعالیت این کارگاه در حوزه پوشاک صنعتی و نیمه صنعتی است.

عبدالله زاده با بیان اینکه مساحت این کارگاه 95 متر مربع است، عنوان کرد: تاکنون برای 12 نفر از زنان سرپرست خانوار به طور مستقیم و دو نفر غیر مستقیم اشتغال فراهم شده است.

رئیس کمیته امداد کاشمر گفت: تسهیلات مورد نیاز طرح به مبلغ 300 میلیون ریال از محل صندوق اشتغال نیازمندان تأمین شده است.

وی همچنین از افتتاح اولین کارگاه تولید سوهان کاشمری و سوهان لقمه با مجوز بهداشت شهرستان خبر داد و افزود: این کارگاه در مساحت 530 متر مربع و با اشتغال‌زایی 7 نفر به صورت مستقیم به بهره‌برداری رسیده است.

عبدالله زاده در ادامه به کارگاه تجمیعی صنایع دستی اشاره کرد و گفت: مبلغ 150 میلیون ریال از محل منابع امدادی به این طرح اختصاص یافته که برای 8 نفر از زنان سرپرست خانوار به طور مستقیم اشتغال‌زایی شده است.

وی در پایان اظهار کرد: در بین 37 شهرستان استان خراسان کاشمر با جذب 88 درصد تسهیلات و ایجاد اشتغال‌زایی مناسبی که داشته توانسته رتبه 4 استان را به خود اختصاص دهد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: