• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-9684-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

رییس اتحادیه مصالح ساختمانی مشهد:

مصالح فروشان در حال تعطیلی واحدهای خود هستند

رییس اتحادیه مصالح ساختمانی مشهد گفت: مصالح تولید شده در سطح استان از کیفیت و استاندارد خوبی برخوردار هستند.

محمد ولی وکیلی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص وضعیت بازار مصالح‌فروشان اظهار کرد: بازار مصالح‌فروشان در حال حاضر 3 سال است که با افت مواجه شده و با شرایط بازاری که امروز شاهد آن هستیم می‌توان گفت مصالح‌ فروشان در حال تعطیلی واحدهای خود هستند.

وی ادامه داد: در حال حاضر مصالح فروشان توان فعالیت ندارند و آن سودی که قرار است دریافت کند خود کارخانجات و واسطه‌گران اخذ می‌کنند.

رییس اتحادیه مصالح ساختمانی مشهد در خصوص مشکلات اساسی این صنف عنوان کرد: مشکل اساسی صنف ما وجود دلالان و واسطه‌گران هستند که مانع فعالیت برخی از واحدهای ما می‌شوند و هیچگونه مالیاتی نیز پرداخت نمی‌کنند، همچنین از سوی دیگر اخذ مالیات نیز فشار زیادی را بر فعالان این حوزه وارد کرده است.

وکیلی تصریح کرد: همچنین این امور به فعالان این حوزه ضرر بسیاری وارد کرده به طوری که جبران آن کار دشواری بوده و به همین دلیل خواسته یا ناخواسته ما شاهد تعطیلی بعضی از واحدها هستیم.

وی با بیان اینکه مصالح، در کشور ما از طریق کارخانجات صادر می‌شود، تاکید کرد: نقش ما این است که این مصالح را از کارخانجات خریداری کرده و با سود اندک در بازار توزیع می‌کنیم.

رییس اتحادیه مصالح ساختمانی مشهد بیان کرد: ما در سال جاری در حوزه فروش مصالح هیچگونه افزایش قیمتی را نداشتیم اما پیش‌بینی می‌شود اگر بازار رونق پیدا کند و کشش داشته باشد شاید شاهد افزایش قیمت باشیم.

وکیلی با بیان اینکه مصالح تولیدی استان از استاندارد و کیفیت خوبی برخوردار هستند، خاطرنشان کرد: فقط یک مورد برخورد در خط تولید کارخانه جوین شاهد بودیم که با پیگیری‌های انجام شده مشکل آن حل شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: