• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9611-9788-5
  • خبرنگار : 15268
  • منبع خبر : ----

تقی‌پور: عملکرد بانوان وزنه‌بردار خراسانی فراتر از انتظار بود

دبیرهیات وزنه‌برداری خراسان رضوی از قهرمانی وزنه‌بردارن بانوی خراسانی در مسابقات قهرمانی کشور خبرداد و گفت: وزنه‌بردران فراتر از حد انتظار خود ظاهر شدند. 

صدف تقی‌پور درگفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ایسنا- منطقه خراسان در خصوص عملکرد تیم وزنه‌برداری بانوان خراسان رضوی در مسابقات کشوری اظهارکرد: این دوره از مسابقات با حضور 68 ورزنه‌بردار از 13 استان در تالار آزادی تهران برگزارشد که  تیم وزنه‌برداری خراسان رضوی در هفت گروه وزنی در این دوره از مسابقات شرکت کرد و در تمامی دسته‌ها، وزنه‌برداران صاحب کسب مقام شدند.

وی افزود: طوبی عباسی در دسته 53 کیلوگرم، ریحانه ناصری در دسته 63 کیلوگرم، سکینه قلی‌زاده به همراه مینا اسطوری در دسته 90 کیلوگرم در این دوره از مسابقات به مقام سوم دست یافتند. ندا قادری‌پور در دسته 58 کیلوگرم به مقام نائب قهرمانی دست یافت. شیرین تولایی در دسته 69 کیلوگرم، مرضیه قنبری در دسته 75 کیلوگرم و نگین ولیان در دسته مثبت 75 کیلوگرم به مقام قهرمانی این دوره از مسابقات رسیدند.

دبیر هیات وزنه‌برداری خراسان رضوی ادامه ‌داد: در مجموع، خراسان رضوی بهترین رکورد‌های این دوره از مسابقات را با سه مدال طلا از آن خود کرد و به مقام قهرمانی دست یافت. این قهرمانی در شرایطی رقم خورد که دیگر استان‌ها، به خصوص تهران با تمام قدرت در این مسابقات شرکت کرده‌بودند. 

وی با اشاره به شرایط سخت تمرینی برای وزنه‌برداران خراسانی گفت: ورزنه‌برداران خراسانی با هالترهای مردانه که 20 کیلوگرم است تمرین کرده‌بودند. در حالیکه هالترهای مورد استفاده در مسابقات، 15 کیلویی و مخصوص بانوان بود. با وجود چنین شرایطی اکثر شرکت‌کنندگان از تکنیک‌ها و ضربه زدن وزنه‌برداران خراسانی تعجب کرده‌بودند.

وی افزود: تنها کمبودی که برای تیم وزنه‌برداری خراسان حس شد، هالترهای 15 کیلویی مخصوص بانوان بود. زیرا با توجه فرم دست بانوان، قطر هالترهای 15 کیلویی کمتر است و به راحتی در دست قرار می‌گیرد. اگر وزنه‌بردران خراسانی با هالترهای 15 کیلیویی تمرین می‌کردند، مطمئنا رکوردهای بهتری از خود بر جای می‌گذاشتند.

وی با اشاره به محدودیت‌های عجیبی که از سوی مسئولان برگزاری مسابقات لحاظ می‌شد، افزود: مسابقات در شرایط باورنکردنی برگزار می‌شد. حتی کفش ورزشکاران را چک می‌کردند که مبادا کسی دوربین یا موبایل به همراه داشته باشد و یا اجازه مصاحبه خبرنگاران با ورزشکاران را نمی‌دادند.

صدف تقی‌پور عنوان‌کرد: وزنه‌برداران خراسانی از استعداد بالایی برخوردارند. خوشبختانه رییس و نایب رییس هیات کاملا از تیم حمایت کردند. به تنها چیزی که نیاز مبرم داریم، اسپانسر است. کسی که بتواند وزنه‌برداران را حمایت کند. ما به تجهیزات مخصوص بانوان احتیاج داریم. کاش رییس فدراسیون وزنه‌برداری شرایطی را برای وزنه‌بردران خراسانی در نظر بگیرند، زیرا این ورزشکاران خراسانی بودند که با وجود تمام مشکلات و سختی‌ها، توانستند بهترین عملکرد را داشته‌باشند.

دبیرهیات وزنه‌برداری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: به تلاش و استعداد وزنه‌برداران‌مان ایمان داشتم و می‌دانستم که حداقل در دو دسته به مقام قهرمانی خواهیم‌رسید ولی در مجموع فراتر از انتظار ظاهر شدند و بهترین عملکرد ممکن را به نمایش گذاشتند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: