• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-14214-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

رئیس کمیسیون مناطق حاشیه شهر و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد:

بودجه سال 97 شهرداری به‌شدت انقباضی است

رئیس کمیسیون مناطق حاشیه شهر و کم برخوردار شورای شهر مشهد گفت: بودجه سال 97 شهرداری به شدت انقباضی است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان رمضان‌علی فیضی در سمینار بررسی چالش‌ها و چشم‌‌اندازهای بودجه سال 97 شهرداری مشهد که در خانه فرهنگیان امام علی(ع) برگزار شد، اظهار کرد: بودجه شهرداری ضمن اینکه به شدت تحت تاثیر شرایط اقتصادی شهری مشهد است از وضعیت کلی اقتصاد ملی هم متاثر است؛ لذا پا به پای بودجه ملی و از حیث منابعی که در سرفصل‌های جاری کشور پیش بینی شده بود به شدت انقباضی است. این موضوع به وضعیت کلان اقتصاد کشور برمی‌گردد . اقتصادی که از رکود اقتصادی و از سیاست‌های انقباضی مالی کشور که باید به منظور کاهش تورم، نقدینگی را کنترل کند، رنج می‌برد.

وی با بیان اینکه «اقتصاد شهری‌ای داریم که با 9000 میلیارد تومان بدهی در فقر شدید منابع  به سر می برد»، عنوان کرد: منابعی نداریم که بخواهیم گشاده دستی در بودجه جاری شهر داشته باشیم. شاخص‌ها و سمت و سوی کلی بودجه 97 شهر مشهد در عرصه بودجه اجرایی انقباضی است و در عرصه مسائل عمرانی با توجه به جمیع جهاتِ حاکم بر اقتصاد ملی واقع بینانه است. از این نظر واقع بینانه است که یک نسبت متوازنی از حیث بودجه جاری و  بودجه عمرانی در نظر گرفته شده است.

رئیس کمیسیون مناطق حاشیه شهر و کم برخوردار شورای شهر مشهد خاطر نشان کرد: همچنین یک بخشی از بودجه را به تامین منابع محلی از جانب معاونت‌های شهرداری اختصاص داده‌اند که آن هم با وزیدن اندک رونقی به بخش‌های مختلف اقتصادی محقق خواهد شد.

فیضی افزود: اگرچه در تحقق بودجه اقتصادی که حدود نیمی از بودجه را به خود اختصاص می‌دهد، تردید دارم اما بودجه  سمت و سوی خوبی دارد به ویژه اینکه جلوی گشاده دستی و هزینه آنچنانی در بخش هزینه‌های اجرایی را گرفته است و توجهی منطقی به بخش‌های عمرانی دارد. 

وی تصریح کرد: نگاه برنامه ریزان و کسانی که بودجه را تدوین کرند خیلی همگام با کلیت جریان فکری شهردار و شورای شهرنیست اما رویکردهای اصلی بودجه را حتما شهردار تبیین کرده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: