• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۲
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9611-9888-5
  • خبرنگار : 15277
  • منبع خبر : ----

رئیس کمیته استعدادیابی اسکی خراسان رضوی:

از اداره کل ورزش و جوانان توقع بیشتری داریم/ مربیان اسکی، بدون دستمزد فعالیت می‌کنند

رئیس کمیته استعدادیابی اسکی خراسان رضوی گفت: در حال حاضر مربیان بدون هیچ گونه دستمزدی فعالیت می کنند. 

دامون علیان در گفتگو با خبرنگار ورزشی ایسنا- منطقه خراسان با اشاره به شرایط مالی نه چندان خوب اسکی در خراسان رضوی اعلام کرد: در حال حاضر مربیان بدون هیچ گونه دستمزدی فعالیت می‌کنند. شاید فعلا کارها پیش برود اما طبیعتا این امر تا جایی ادامه پیدا می کند که به شرایط زندگی این قشر آسیبی وارد نشود. 

وی در خصوص دوره کوچینگ اسکی که توسط فدراسیون برگزار شد اعلام کرد: از نحوه برگزاری و سطح کیفی آن رضایت کامل داریم. ایوان گربن چارسکی از کشور بلغارستان مربی این دوره بود. این دوره ده‌روزه، بسیار عالی و جامع بود و قرار است فدراسیون برای حضور مجدد ایوان چارسکی برای برگزاری مسابقات بین چند استان برنامه ریزی کند.

رئیس کمیته استعدادیابی اسکی خراسان رضوی اظهار کرد: قرار است چهار نفر از ایران به مسابقات بین‌المللی فرانسه اعزام شوند، این تعداد از بین 20 ورزشکار انتخاب می‌شوند و خوشبختانه سیاست فدراسیون بر این است تا نفرات اعزامی از اقصی‌نقاط ایران باشند.
علیان افزود: هیات اسکی استان، اردوی تدارکاتی برای 8 نفر از اسکی‌بازان زیر 16سال برنامه ریزی کرده که این اسکی‌بازان هم اکنون در پیست دیزین مشغول تمرین هستند.

وی اذعان کرد: در حال حاضر وضعیت اسکی کشور شرایط خوبی ندارد و ما تا رنکینگ 300 جهانی هیچ نماینده‌ای نداریم. عدم استعدادیابی در زمان مناسب یکی از دلایل پایین بودن سطح اسکی کشور است که خوشبختانه امسال این امر در استان مورد توجه قرار گرفته و اجرا می‌شود. 

رئیس کمیته استعدادیابی اسکی استان گفت: در حال حاضر نیازمند حمایت فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان استان هستیم، از مردم می‌خواهیم تا اجازه دهند کودکان در کنار درس، در دوره های ورزشی ثبت نام کنند و در کارهای گروهی شرکت نمایند.

وی عنوان کرد: از اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی انتظار داریم تا نگاه خود به هیات‌ها را تغییر دهد، با توجه به اینکه بودجه هیات‌ها اندک است، نمی‌توان برنامه ریزی دقیقی انجام داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: