• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-17390-5
  • خبرنگار : 15219
  • منبع خبر : ----

رئیس انجمن خوشنویسان تربت حیدریه:

مشکلات اقتصادی مانع حضور گسترده مردم در حوزه هنر شده است

رئیس انجمن خوشنویسان شهرستان تربت حیدریه گفت: به دلیل مشکل اقتصادی مردم نمی‌توانند رشته هنر به ویژه خوشنویسی را در اولویت زندگی خود قرار دهند.

حمیدرضا مودی در گفت‌وگو  با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، ضمن بیان این مطلب، اظهار کرد: استقبال مردم نسبت به سال‌های گذشته بهتر شده اما با توجه به اینکه شاهد استقبال بیشتر هنرمندان در شهرهای دیگر هستیم، انتظار داریم که در شهرستان تربت حیدریه این اتفاق محقق شود و دلیل این امر هم تنها مسائل اقتصادی است که نمی‌توانند هنر را در اولویت زندگی خود قرار دهند و در آخر به دنبال هنر هستند.

وی ادامه داد: اما با این تفاسیر در سال و در سه دوره‌ به 200  الی 400 نفر گواهینامه می‌دهیم و برای دریافت گواهی‌نامه هنرجویان باید مانند کنکور سراسری آزمون دهند که این موضوع در سراسر کشور به صورت همزمان برگزار می‌شود.

رئیس انجمن خوشنویسان شهرستان تربت‌حیدریه تصریح کرد: انجمن خوشنویسان تربت حیدریه تقریبا از 20 تا 25 سال گذشته به صورت شورایی اداره می‌شود و اعضای آن هم تقریبا 12 نفر ممتاز هستند، بدین منظور که تمامی گواهی‌نامه‌های انجمن خوشنویسان را دریافت کردند و آخرین مرحله آن ممتاز است.

وی عنوان کرد: فعالیت کاری انجمن خوشنویسان هر روز هفته انجام می‌شود که برای کلاس‌های آموزشی ثبت‌نام می‌کنیم و در سه دوره اردیبهشت‌، تابستان و دی ماه از هنرجویان آزمون گرفته می‌شود و در حال حاضر پنج مدرس در خط‌های شکسته، نستعلیق، نسخ و ثلث تدریس می‌کنند.

مودی در خصوص برنامه‌های انجمن، خاطرنشان کرد: بیشتر برنامه‌های انجمن به صورت آموزشی است اما از دیگر برنامه‌های جانبی این مجموعه همکاری در برگزاری نمایشگاه که از اساتید سطح بالا دعوت و با حضور آن‌ها کلاس‌های ورک‌شاپ را برگزار می‌کنیم.

رئیس انجمن خوشنویسان شهرستان تربت‌حیدریه در خصوص وضعیت کلاس‌های آموزشی، خاطرنشان کرد: کلاس‌ها در همه مقاطع و سنین برگزار می‌شود و مشکلی که در این زمینه وجود دارد نامناسب بودن مکان برای آموزش است که متاسفانه چاره‌ای به جز کنار آمدن با آن را نداریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: