• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-11987-5
  • خبرنگار : 15276
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار خراسان‌رضوی:

بی‌سابقه‌ترین استقبال از یک رهبر سیاسی در ایران رقم خورد

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی گفت: زمانی که امام(ره) در 12 بهمن ماه در فرودگاه مهرآباد حضور یافتند، 33 کیلومتر از خیابان‌های تهران و متصل به فرودگاه مملو از جمعیتی شد که بی‌سابقه‌ترین استقبال از یک رهبر سیاسی را در ایران رقم زد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سیدجواد حسینی امروز 25 بهمن ماه، در نشست تخصصی مشترک علمای اسلام و چهره‌های تقریبی مناطق تلفیقی مشهد که در محل مجتمع فرهنگی کارگران برگزار شد، اظهار کرد: ما در جهانی که بیش از 250 کشور در قالب دولت، ملت به عنوان کشورهای مستقل به رسمیت شناخته شده‌اند، زندگی می‌کنیم.

وی ادامه داد: بین پنج تا 10 هزار گروه قومی، دینی و زبانی در بیش از 250 کشور زندگی می‌کنند، اگر هر دین، زبان و قومی دارای یک کشور مستقل باشند، ما در حال حاضر باید در سطح جهان دارای 10هزار دولت و ملت بودیم، زیرا 10هزار گروه دینی، ملی و قومی داریم. این به این معنی است که هر کشور که به عنوان دولت و ملت از آن یاد می‌شود در آن قوم‌ها و دین‌ها با زبان‌های مختلف کنار هم زندگی می‌کنند و در قالب یک سرزمین هستند.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه می‌توان گفت تنها 9.1 درصد از کشورها از لحاظ زبان و قومیت همگن هستند، یعنی بیش از 95درصد جمعیت آن کشور دارای یک قوم، یک زبان و دین مشترک هستند، عنوان کرد: در ایران با تنوع اقلیمی، قومی، زبانی و تنوع دینی روبرو هستیم و در عین حال 90درصد جمعیت ایران شیعه هستند، هشت درصد اهل سنت و دو درصد هم شامل دیگر ادیان است.

حسینی افزود: علل پیروزی انقلاب اسلامی شامل باورها و اعتقادات دینی، رهبری، اتحاد و حضور مردم است و برای تداوم این پیروزی باید بر باورها و اعتقادات دینی و قدرت رهبری و اتحاد و انسجام و همچنین به علت‌های انسجام و اتحاد مردم تاکید کرد.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه 16 استان قومی و ملی داریم و همواره مرز و حاشیه مقوله‌های مهم‌تری نسبت به مرکز یک جامعه هستند، خاطرنشان کرد: وضعیت ما از لحاظ مقوله مرز و مرکز ویژگی منحصر به فردی دارد. مرز نسبت به مرکز دارای حساسیت بیشتر است و بر همین اساس برای موارد امنیتی و سیاسی، اقلیت نسبت به اکثریت حساس‌تر است. مسائل امنیتی و سیاسی در جمهوری اسلامی ایران باهم منطبق شده‌اند، یعنی در سرتاسرجمهوری اسلامی ایران اقلیت‌ها در مرزها ساکن هستند.

وی ادامه داد: در جمهوری اسلامی یک شاخص و ممیزه ممتاز برای ایجاد انسجام و هم سو بودن اقلیت‌ها و مرزنشینان با دیگر مردم، اتحاد و انسجام بسیار زیاد است.

حسینی خاطرنشان کرد: وحدت و یکپارچگی در سطح نظام، جامعه، فرآیند و سیاست‌گذاری قابل بحث است، وحدت و یکپارچگی در سطح نظام دارای مقوله‌هایی است که می‌توان به مقوله آداب و رسوم و اعتقادات یک جامعه اشاره کرد. در جامعه ایران و در اقلیت‌های مختلف، میراث فرهنگی مشترک از جمله عیدنوروز و میراث مکتوب مشترک مانند خط به چشم می‌خورد.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: نظام سیاسی در مبحث‌های مربوط به اتحاد رهبری اهمیت دارد، اگر رهبری در جامعه به سمت یک رهبری فرهمندانه و کاریزماتیک که مردم او را از درون با اعتقاد دوست داشته باشند، پیش‌رود اتحاد در جامعه ایجاد می‌شود.

وی افزود: مقوله رهبری دارای سه عنوان قدرت، اقتدار و نفوذ است، قدرت به معنای قابلیت به اطاعت در آوردن دیگران علی‌رغم میل باطنی آن‌ها، اما یک گام بالاتر اقتدار است که قدرت همراه با حق است. زمانی که جامعه با میل باطنی خود گوش به فرمان رهبر باشد اقتدار نام دارد و گامی بالاتر از اقتدار نفوذ خواهد بود، یعنی زمانی که شما نمی‌خواهید ملتی از شما اطاعت کنند اما به دلیل نفوذ بسیار از شما اطاعت می‌کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: