• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-17790-5
  • خبرنگار : 15100
  • منبع خبر : ----

هنر و طبيعت جدايي ناپذيرند

شهردار نيشابور خلق آثار هنري را كه به حفظ طبيعت مي‌انجامد، يك كار بزرگ دانست و گفت: طبيعت و هنر دو موضوعي هستند كه از هم جدا نمي‌شوند و در هم تنيده‌اند.

به گزارش ايسنا- منطقه خراسان، سمپوزیوم حجم با رویکرد بازیافت ضایعات امروز 25 بهمن‌ماه آغاز به كار كرد؛ در مراسم افتتاح، علي نجفي شهردار نيشابور عنوان كرد: طبيعت و هنر دو موضوعي است كه در هم تنيده شده است و نمي‌توان آن‌ها را از يكديگر جدا كرد.

وي ادامه داد: هنرمندان از طبيعت الهام گرفته و هنرمندانه آثاري را خلق مي‌كنند؛ چه بهتر كه يك اثر هنري در راستاي حفظ طبيعت صورت بگيرد؛ همه ما مي‌دانيم كه معضلات زيست محيطي بسياري داريم و در كشور ما نيز اين معضلات صد چندان است و متاسفانه اين موضوع يعني حفظ طبيعت و محيط زيست نيز در نيشابور مورد غفلت واقع شده، از محل دفن زباله‌ها گرفته تا موضوعات ديگر كه به مبحث طبيعت بر مي گردد بايد بگوييم كه با طبيعت مهربانانه برخورد نكرده‌ايم.

نجفي گفت: اتفاقي كه در اين سمپوزيوم مي‌افتد در واقع نماد اتحاد و پيوستگي بين طبيعت و هنر است. از ضايعاتي كه معضل تلقي مي‌شده، بناست با دستان هنرمندان تبديل به يك اثر هنري شود و پيام آن بسيار تاثير گذار و مهم خواهد بود اين كه ما طبيعت را دوس داريم. جا دارد كه اين حركت فراگير شود و در انديشه مردم و مديريت‌ها تاثير گذار باشد

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: