• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-15214-5
  • خبرنگار : 15262
  • منبع خبر : ----

عضو هیأت رئیسه شورای شهر:
اتوبوس دیابت می‌تواند به غربالگری این بیماری کمک کند

عضو هیأت رئیسه شورای شهر گفت: با این اتوبوس می‌توانیم غربالگری لازم در خصوص بیماری دیابت را انجام دهیم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، در آیین افتتاح اتوبوس دیابت شهر مشهد در تالار بزرگ مشهد با تاکید بر اینکه «هدف ما تحولی اساسی در سلامتی مردم شهر مشهد بوده است» اظهار کرد: در شورای شهر برای بهبود سلامتی شهر و شهروندان مشهد تلاش شده است.

وی ادامه داد: در کمیسیون بهداشت، درمان و محیط زیست، امر سلامت و بهداشت در سرلوحه کار خود قرار دادیم تا بتوانیم به شهروندان خود در امور سلامت کمک کنیم و نقشی اساسی در سلامت زائرین داشته باشیم.

عضو هیات رییسه شورای شهر خاطرنشان کرد: ما باید در جهتی گام برداریم که بیماری مزمن دیابت کاهش یابد و دیگر نیازی به داروی انسولین نباشد که این امر، امری اساسی است؛ این بیماری تاثیر بدی بر همه اعضای بدن مانند چشم و... دارد.

شهریاری تصریح کرد: کمیته‌ای به نام سلامت و محیط زیست تشکیل شده که نمایندگان حوزه شهری نیز در آن حضور دارند. ما باید در تمام پارک‌ها، باید با هماهنگی دانشگاه‌ها، معاونت خدمات شهری و سایرین، پایگاه‌های سلامت و اتوبوس‌های دیابت ارائه دهیم. 

وی افزود: با این اتوبوس می‌توانیم غربالگری لازم در خصوص بیماری دیابت را انجام دهیم. امیدواریم با این اقدامات بتوانیم از این بیماری جلوگیری کنیم تا دیگر نیازی به انسولین نباشد و درمانی مناسب برای این بیماری در پیش بگیریم.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر با تاکید بر اینکه «باید سایر ارگان‌ها در این امر شریک شوند»، خاطرنشان کرد: ما باید تمام کلینیک‌ها را فعال کنیم و تمام افراد که حدود 3.5 میلیون نفر هستند را شناسایی کنیم تا مرحله پیشرفت بیماری آن‌ها مشخص شود.

شهریاری با بیان اینکه «همه ما مکلف هستیم هر روز میزان قند خون خود را کنترل کنیم»، اظهار کرد: اگر بدنمان شرایط مناسبی نداشته باشد یک قدم به ابتلا به بیماری دیابت نزدیک شده‌ایم. 

وی با تاکید بر اینکه «آموزش همگانی در حوزه مرتبط با بیماری دیابت امری حیاتی است»، تصریح کرد: باید در جهتی گام برداریم که ورزش همگانی فراگیر شود و از چاقی و اضافه‌وزن جلوگیری کنیم و برای کاهش آلودگی هوا وسایل حمل و نقل عمومی را جایگزین وسایل نقلیه شخصی کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: