• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-20586-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نور تاکید کرد؛

ضرورت توجه مراکز علمی کشور به فرهنگسازی در زمینه گیاهان دارویی

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نور گفت: مراکز علمی کشور  گیاهان دارویی و طب سنتی را به عنوان یک مقوله فرهنگی جدی بگیرند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر کریم نجفی برزگر امروز 25 بهمن ماه در کنفرانس بین‌المللی علوم کشاورزی، گیاهان دارویی و طب سنتی که در مجموعه بین‌المللی سپاد مشهد برگزار شد، با تاکید براینکه مقوله علوم کشاورزی، طب سنتی و گیاهان دارویی با فرهنگ ایرانی اسلامی ما عجین شده است، اظهار کرد: توجه به سند ملی داروهای گیاهی و طب سنتی که مصوبه شورای انقلاب فرهنگی است، یک مقوله فرهنگی مهم محسوب می‌شود که باید مراکز علمی کشور از آن آگاه شوند.

وی با بیان اینکه ما به دنبال فرهنگ‌سازی در زمینه گیاهان دارویی هستیم؛ ما از این که در بعضی از حوزه‌ها، از فرهنگ غنی خود غافل باشیم، رنج می‌بریم، ادامه داد: گیاهان دارویی هم در چرخه غذایی و محصولات دارویی و هم به عنوان یک کار علمی و پژوهشی در دانشگاه‌ها در اقتصاد کشور تاثیرگذار است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نور تصریح کرد: یکی از نیازهای اساسی کشور ما این است که هم فرهنگ استفاده از گیاهان دارویی در کشور توسعه یابد و هم زمینه ای برای تولید گیاهان دارویی و طب سنتی فراهم گردد تا شرکت‌های دانش بنیان در این عرصه فعال شوند که به دنبال آن اقتصاد نیز رشد پیدا کند. 

نجفی برزگر خاطرنشان کرد: دانشگاه پیام نور دارای 4 میلیون و 600 هزار دانشجو در رشته های مختلف علوم کشاورزی و مدیریت و اقتصاد است که همه آنان باید بتوانند شرکت‌های دانش بنیان را مدیریت کنند.

وی در خصوص کنفرانس بین‌المللی علوم کشاورزی، گیاهان دارویی و طب سنتی یادآور شد: هدف ما از برگزاری این همایش آن بود که بخشی از منویات مقام معظم رهبری را در این زمینه عملی کنیم و همچنین با کمک استان‌هایی که در تولید گیاهان دارویی فعال هستند، چرخه را به سمت و سویی ببریم که کشور را در این زمینه مستقل سازیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: