• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-10184-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان:

چرا باید صادرکننده، به رغم تصریح قانون، مالیات بر ارزش افزوده پرداخت کند؟

رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: این سوال از نمایندگان مجلس وجود دارد که چرا باید صادرکننده مالیات بر ارزش افزوده پرداخت کند؟ این موجب می شود ما در بازار هدف نتوانیم رقابت کنیم و این پول روی قیمت تمام شده کالا افزوده می شود. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان محمدحسین روشنک امروز در آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان در اتاق بازرگانی خراسان رضوی اظهار کرد: صادرکنندگان استان زحمت کش ترین فعالان اقتصادی هستند. در استان ما صادرکننده ای که با دریافت اسناد اعتباری کار کند، وجود ندارد. فعالیت صادرکنندگان تنها با اعتماد بین طرفین جریان دارد. این مساله در واردات نیز دیده می شود.

وی ادامه داد: همه ما از مسایل مالیاتی خصوصا در حوزه مالیات بر ارزش افزوده گله مندیم. قانون کشور صادرکننده را از پرداخت مالیات معاف کرده است؛ پس به چه دلیلی صادرکننده اذیت می شود؟ این مساله مربوط به استان فقط نیست. البته دستگاه های مالیاتی به ما کمک کرده اند ولی اشکال از قانون است. چرا باید مالیات بر ارزش افزوده از صادرکننده اخذ شود؟

روشنک خاطرنشان کرد: این سوال از نمایندگان مجلس وجود دارد که چرا باید صادرکننده مالیات بر ارزش افزوده پرداخت کند؟ این موجب می شود ما در بازار هدف نتوانیم رقابت کنیم و این پول روی قیمت تمام شده کالا افزوده می شود. اینکه بخواهند این پول را بگیرند و سپس بخواهند پس بگیرند، چه منطقی دارد؟ 

رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی با بیان اینکه هنوز ما نتوانسته ایم صادرات را تبدیل به فرهنگ کنیم، گفت: باید کسانی که برای صادرات کار می کنند، به آن افتخار کنند. صادرات محور توسعه اقتصادی کشور است. با توجه به تکمیل شدن ظرفیت تولید نسبت به مصرف در کشور ما، تنها راه ما صادرات است. 

وی اضافه کرد: امسال 17 درصد بر میزان صادرات ما افزوده شده که امیدواریم این شرایط تا پایان سال به 20 درصد برسد. سال گذشته کار بزرگی انجام شد و امسال الزامات توسعه صادرات تصویب گردید. از برنامه های این است که سرانه صادرات استان به سالی 500 دلار برسد. اگر صادرات ما توسعه یابد، اشتغال نیز رشد می کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: