• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-20686-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی:

40 درصد از صادرات استان مربوط به بخش کشاورزی است

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خراسان رضوی گفت: 40 درصد از یک میلیارد و 600 میلیون دلار صادراتی که در استان داشته‌ایم، مربوط به بخش کشاورزی است که نشان‌دهنده اهمیت این بخش است.

 به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علی رسولیان امروز 25 بهمن ماه در همایش بین‌المللی علوم کشاورزی، گیاهان دارویی و طب سنتی که در مجموعه بین‌المللی سپاد مشهد برگزار شد، با اشاره به افتتاح فن‌بازار محصولات کشاورزی و گیاهان دارویی در مرکز بین‌المللی سپاد مشهد، اظهار کرد: امیدواریم این فن بازار مقدمه‌ای برای افزایش صادرات محصولات و گیاهان دارویی استان باشد. 

وی با بیان اینکه استان خراسان رضوی استانی دارای ظرفیت‌های بسیاری به خصوص در زمینه گیاهان دارویی است، ادامه داد: دغدغه اصلی ما در کشور موضوع اشتغال است و برای ایجاد اشتغال پایدار باید محصولاتی تولید  شود که یا جای واردات را بگیرد و یا صادرات را افزایش دهد که گیاهان دارویی در این زمینه می‌توانند نقش موثری ایفا کنند. 

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: در استان برنامه‌ریزی شده که نرخ بیکاری تا پایان برنامه ششم به 7 درصد برسد که تحقق این امر نیازمند 62 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در حوزه‌هایی است که امکان صادرات محصولات وجود داشته باشد. 

رسولیان اضافه کرد: تا پایان برنامه ششم رشد صادرات استان باید به 3 میلیارد و 30 میلیون دلار برسد که برای رسیدن به این رشد باید از ظرفیت‌هایی که داریم نظیر گیاهان دارویی بیشتر استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: ما قول خواهیم داد که به شرکت‌های دانش بنیانی که در زمینه گیاهان دارویی تاسیس شوند، تسهیلاتی را از اشتغال روستایی و عشایر، تبصره 18، مشاغل بهزیستی و کمیته امداد را اختصاص دهیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: