• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-12087-5
  • خبرنگار : 15276
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی:

روحانیت باید زنجیرهایی که باعث عدم پیشرفت جامعه می‌شود را از سر راه بردارد

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: روحانیت ماموریت دارد تا زنجیرهایی که باعث عدم پیشرفت جامعه می‌شود را از سر راه جامعه بردارد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، کاظم لطفیان امروز در نشست تخصصی مشترک علمای اسلام و چهره‌های تقریبی مناطق تلفیقی مشهد که در محل مجتمع فرهنگی کارگران برگزار شد، عنوان کرد: امر به معروف و نهی از منکر یکی از مهم‌ترین ماموریت‌هایی است که خدا برای ما واجب کرده است و دایره طیبات دایره‌ بزرگی از زندگی را در بر خواهد گرفت.

وی اظهار کرد: خرافه‌زدایی از ساحت اندیشه و تفکر است و باید باورهای غلط را از ذهن حذف کنیم تا جامعه بر مبنای نور نبوت، رسالت و امامت پیش رود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: جامعه‌ای که دارای ویژگی‌هایی از جمله نبوت باشد، سالم و پاک است و جامعه‌ی رستگار بدون آسیب است.

لطفیان افزود: آسیب اجتماعی زمانی بر یک جامعه عارض می‌شود که بخشی از آن بر خلاف هنجارهای پذیرفته شده آن جامعه حرکت کنند، این جامعه دارای ارزش‌ها، هنجارها و سنت‌هایی است که این سنت‎ها همچون ملات چسبیده‌ای شیرازه جامعه را در طول قرن‌های متمادی به ویژه پس از ورود اسلام محافظت کرده است.

وی ادامه داد: بلوغ شرعی، اجتماعی و قانونی به‌صورت سه دایره کاملا جدا از هم هستند. امروزه بین بلوغ شرعی و اجتماعی حدود 10 سال فاصله وجود دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: مسئله تغییر هرم سنی در کشور از موضوعات بسیار مهم و اساسی است، هرم سنی کشور ما نسبت به کشوری مانند یمن بسیار متفاوت است.

لطفیان عنوان کرد: در حدود یک قرن اخیر وضعیت مهاجرت بسیار تغییر کرده است ما در زمان قاجار حدود 25 درصد جمعیت شهرنشین داشتیم و اکنون حدود 70درصد جمعیت ما شهرنشین است و 30 درصد از جمعیت را روستاییان تشکیل می‌دهند و روند شهرنشینی رو به افزایش است.

وی بیان کرد: امروز جامعه در حوزه اقتصاد یک جامعه بدقواره است و این بدقوارگی اقتصادی به دلیل تضاد طبقاتی است، در بعد اجتماعی و در حوزه آسیب‌ها مسئله هراس اجتماعی یک موضوع جدی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: آنچه که امروز وظیفه ما در حوزه آسیب‌زدایی از جامعه است این است که بتوانیم جلوی قبح شکنی از ارزش‌ها را در دایره وسیع آن بگیریم، چرا که آسیب‌های اجتماعی قابل کنترل است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: