• جمعه ۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیسی:
امروز برخی جریان‌ها به‌دنبال حاشیه راندن ازدواج جوانان هستند

تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز برخی جریان‌ها با روش‌های مختلف برای به حاشیه راندن مسأله ازدواج در تلاش هستند، چرا که ازدواج عاملی است که تشکیل جامعه سالم به آن بستگی دارد.

 به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، آیت الله سید ابراهیم رئیسی شامگاه گذشته در مراسم افتتاحیه دهمین کاروان ازدواج دانشجویی کشور که با حضور 800 زوج دانشجو در محل رواق مطهر حضرت زهرا(س) بارگاه منور رضوی برگزار شد، با اشاره به این که تمام انسان ها به دنبال الگوگیری برای زندگی خود هستند تا بتوانند خود را به جایگاه الگویی برای دیگران برسانند، اظهار کرد: کسی که خودش سلامت روحی و اخلاقی داشته باشد، می تواند به الگویی برای دیگران تبدیل شود و یکی از رموز این فرآیند، ازدواج سالم و توأم با شناخت است.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: خداوند در قرآن کریم، همسر انسان را از وجود خود او معرفی می کند و می فرماید« همسر انسان همدل، همراز و همفکر اوست تا راه پیش روی آن ها در زندگی به خوبی پیموده شود و زوجین مددکار یکدیگر باشند».

وی با بیان این که ازدواج، اجتماع کوچک اما پر معنا و پر رمز و راز خانواده را تشکیل می دهد، افزود: الگوی این اجتماع، خانواده امیرمؤمنان(ع) و حضرت زهرا(س) است که بر اساس عناصری مانند اخلاق، معنویت و عدالت شکل گرفت. این خانواده نورانی، اسوه و الگویی برای تمام خانواده ها در طول تاریخ بوده است.

رئیسی با اشاره به اینکه رفتار شخصیت‌های الگوی دینی معاصر با خانواده‌شان الگویی مناسب برای زوج‌های جوان است، خاطرنشان کرد: شما اگر متن نامه امام راحل به همسرشان را که از ترکیه برای ایشان فرستادند، خوانده باشید، فکر می کنید یک جوان 20 ساله چنین نامه عاشقانه ای برای همسرش نوشته است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه آرامش زندگی انسان در پرتو یک زندگی سالم و خانواده سالم محقق می شود، تأکید کرد: امیدواریم مشکل ازدواج، اشتغال و مسکن همه جوانان حل شود، اما آنان باید توجه داشته باشند که به خاطر این دغدغه‌ها ازدواج را به تأخیر نیندازند. همانطور که خداوند وعده داده، وضعیت اقتصادی همه افراد پس از ازدواج بهتر از دوران قبل از ازدواج آن هاست و این نکته باید مورد توجه جوانان باشد.

وی در پایان ضمن تشکر از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور که برگزاری طرح ملی ازدواج دانشجویی را بر عهده دارد، گفت: من در این محفل حضور پیدا کردم تا به شما جوانان خوش آمد بگویم و آرزو کنم حاصل ازدواج شما، عشق ورزیدن، صفا و پیشرفت در زندگی باشد و در نتیجه این ازدواج، فرزندانی صالح و صالحه و خانواده ای تحت توجهات امام رضا(ع) داشته باشید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: