• شنبه ۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۱
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9612-1488-5
  • خبرنگار : 15169
  • منبع خبر : ----

سلام غیررسمی مشکی‌پوشان به لیگ یک

شکست پنج گله مشکی‌پوشان در مصاف با سپاهان، سبب شد تا بازیکنان این تیم با اشک و حسرت پس از چند دقیقه حضور در زمین راهی رختکن شدند و شاهد برکناری سرمربی تیم خود باشند.  

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، باخت سنگین مشکی‌پوشان مقابل سپاهان سبب شد تا رضا عنایتی دوباره برکنار شود. سرمربی‌ای که پس از شکست مقابل پیکان یک بار استعفا کرده‌بود و با مذاکره دوباره به جمع مشکی‌پوشان بازگشته‌بود، حالا با شکست 5 گله مقابل سپاهان که سنگین‌ترین باخت تاریخ مشکی‌پوشان هم محسوب می‌‎شود، برکنار شد تا سناریوی پس از شکست مقابل پیکان دوباره تکرار شود و آرمین رهبر به عنوان سرمربی موقت تا دیدار با صنعت نفت آبادان منصوب شود.

در اینکه نتیجه حاصل‌شده مقابل سپاهان شبیه به یک تراژدی بود شکی نیست اما سوال اصلی اینجاست که اگر قرار بود عنایتی تنها برای یک دیدار –آن هم مقابل سپاهانی که قابل پیش‌بینی بود انتحاری برای پیروزی گام به زمین خواهدگذاشت- روی نیمکت بنشیند چرا او را برگرداندند؟

نکته مهم دیگر اینکه از گریه‌های بازیکنان مشکی‌پوشان می‌شد به راحتی تشخیص داد که مشکل این تیم، در روزهای پایانی لیگ برتر نه فنی که از جنس مشکلات روحی‌روانی است. با توجه به پیروزی روز گذشته سپیدرود در برابر سایپا و فاصله هشت امتیازی مشکی‌پوشان با تیم چهاردهم جدول – در فاصله تنها 6 هفته تا پایان لیگ برتر – پروژه بقای مشکی‌پوشان به شدت سخت شده اما نکته اینجاست که زمانی می‌توان برای سیاه‌‎پوشان خراسانی شانسی متصور بود که با حضور یک روانشناس خوب، بازیکنان را برای ادامه راه و رسیدن به موفقیت تحریک و تهییج کرد.

هفت دیدار پایانی مشکی‌پوشان در فصل گذشته که با حضور اکبر میثاقیان منجر به بقای این تیم شد، در برابر استقلال، سپاهان، استقلال خوزستان، ماشین‌سازی، صنعت نفت آبادان و پرسپولیس بود. دیدارهایی که در نهایت با بقای مشکی‌پوشان همراه شد. هفت دیدار پایانی این فصل هم تا حد زیادی مشابه فصل گذشته است. به جز سپاهانی که در فصل گذشته در مشهد متوقف شد و دیروز با 5 گل کامبک بزرگی به لیگ داشت، مشکی‌پوشان باید همچون فصل گذشته به مصاف استقلال خوزستان، استقلال تهران و صنعت نفت آبادان در آبادان بروند. به اضافه اینکه آنها باید در مشهد پذیرای سایپا، پدیده و پارس جنوبی هم باشند. از 6 بازی آتی یکی از دو نماینده خراسان در لیگ برتر تنها 2 بار از مشهد خارج خواهدشد و در 4 دیدار خانگی باید پذیرای میهمانان خود باشد.

مشکی‌پوشان تاکنون در پایان 24 هفته از لیگ برتر هفدهم، تنها 2 بار پیروز شده، اما باید در 6 هفته پایانی حداقل 14 امتیاز دشت کند تا شاید در صورت عدم موفقیت تیم‌هایی مثل پدیده خراسان، نفت تهران و سپیدرود رشت، با 29 امتیاز به رتبه چهاردهم جدول دست یابد. 14 امتیاز یعنی حداقل 4 پیروزی و ثبت 2 تساوی و صفر شکست! اتفاقی که هرچند در واقعیت به شدت محال به نظر می‌رسد اما روی کاغذ هنوز می‌توان بدان دست یافت. این در صورتی است که سپیدرود، پدیده و نفت تهران نتوانند در ادامه لیگ بیش از 5 امتیاز دشت کنند. 

در اینکه مدیران شهری و استانی کم‌کاری‌های گسترده‌ای در قبال تیم‌های حرفه‌ای خراسان رضوی نسبت به سایر شهرها و استان‌های کشورمان دارند، شکی نیست اما باید از هواداران مشکی‌پوشان پرسید آیا مدیران استانی به باشگاه مشکی‌پوشان دستور دادند که با برکناری میثاقیان، پای مرزبان را دوباره به فوتبال خراسان باز کنند؟ آیا مدیران استانی حکم سرمربی‌گری عنایتی را برای بار دوم در این تیم صادر کردند؟ باز هم تاکید می‌کنیم که در بی‌توجهی مسئولان شکی نیست اما آنچه به مشکی‌پوشان در لیگ برتر هفدهم آسیب زد، مدیریت این باشگاه و تصمیمات عجیب و غریب آنها بود. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: