• شنبه ۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-1486-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

رییس شورای شهر مشهد مطرح کرد:

استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها در حوزه تصمیم‌سازی‌های شهری

رییس شورای شهر مشهد گفت: بیشترین استفاده شورا از ظرفیت‌های دانشگاهی در حوزه تصمیم‌سازی‌های شهری است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدرضا حیدری امروز در افتتاحیه اولین جشنواره رویش دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی که در هتل پارس مشهد درحال برگزاری است، اظهار کرد: شورای شهر مشهد طی این دوره تلاش کرده تا از دانشگاه‌ها بیشتر در حوزه تصمبم‌سازی‌ها استفاده کند و درحال حاضر نیز می‌توان گفت تقریبا اساتید دانشگاهی در هریک از کمیسیون‌های تخصصی این شورا حضور دارند.
 
وی درخصوص استفاده از ظرفیت دانشجویان در شهرداری و شورای شهر، اضافه کرد: دانشجویان در این دوره از شورای شهر و شهرداری می‌توانند از طریق شوراهای اجتماعی محلات و فرهنگسراها با شهرداری در ارتباط باشند و نظرات و پیشنهادات خود را به آن ارائه کنند. 

رییس شورای شهر مشهد در خصوص جشنواره رویش دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی عنوان کرد: دانشگاه علمی کاربردی در این نمایشگاه دستاوردهای ارزشمندی را ارائه کرده است اما مهم این است که این دستاوردها با نیازهای بخش‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جامعه پیوند داده شود.

حیدری تاکید کرد: صنایع خرد و کوچک در شرایط موجود می توانند بهترین زمینه موفقیت را  برای دانشگاه علمی کاربردی و خلاقیت‌های دانشجویان فراهم کنند.

وی افزود: این نمایشگاه‌ها می‌تواند بخش مغفول جامعه یعنی زمینه پیوند کارآفرینان و صنعتگران را با ایده‌ها وخلاقیت‌های دانشجویان فراهم کنند.

رییس شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد:  ما در شورای شهر مشهد آماده پذیرش پیشنهادات و طرح‌هایی که در جشنواره رویش دانشگاه علمی کاربردی ارائه شده، هستیم تا آن‌ها را در کمیسیون‌های تخصصی مورد بررسی قرار داده و به شهرداری ارجاع دهیم، اما این طرح ها باید دارای توجیه اقتصادی لازم باشد.
 
حیدری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرارسیدن روز درختکاری، یادآور شد: ما از حضور دانشجویان و همکاری با شهرداری در روز درختکاری و کاشت نهال استقبال می‌کنیم تا بتوانیم در راستای افزایش سرانه سبز شهرمان گام برداریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: