• یکشنبه ۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-2490-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

گم شدن دکل‌های استادیوم آزادی کاشمر، واقعیت یا جنجال آفرینی سیاسی؟

هنوز چند روزی از مصاحبه خبرگزاری ایسنا با رئیس اداره ورزش و جوانان این شهر در خصوص وضعیت ورزش شهرستان و به خصوص دکل‌های روشنایی استادیوم آزادی نمی‌گذرد که عده‌ای پیگیر ماجرای دکل‌های برق استادیوم آزادی کاشمر شدند و در این زمینه اظهارنظرهای مختلفی از مسئولان، اعم از دادستان و نماینده مردم در مجلس گرفته تا سرپرست فرمانداری و افکارعمومی مطرح گردیده است.
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، هرچند محمد شایگان در مصاحبه خود مدعی شده بود که از زمان گم شدن دکل های روشنایی برق استادیوم آزادی هنوز از سرنوشت دکل‌های روشنایی استادیوم آزادی این شهر بی‌اطلاع هستم، اما ماجرا به همین جا ختم نشد و شاهد اظهار نظرهایی از سوی مراجع قضایی و حتی رئیس وقت اداره ورزش و جوانان کاشمر هستیم.

اولین اظهار نظر را سرپرست فرماندار کاشمر داشت که گفت؛ مفقود شدن دکل های استادیوم کاشمر مربوط  به سال 90 است که به دلیل به لحاظ مسائل امنیتی و جلوگیری از خطر سقوط جمع آوری شده بود.

این همان زمانی بود محمود احمدی نژاد به این شهر سفر کرد. البته مراد علی احمدزاده در خصوص چگونگی جمع آوری این دکل‌ها گفته است؛ هم اکنون چگونگی جمع آوری این دکل ها و سرنوشت آن‌ها در دستور کار قرار گرفته است که به زودی نتیجه را اعلام خواهیم کرد.

ناگفته نماند که براساس گفته سرپرست فرمانداری کاشمر در سال 90 بر اثر وزش باد، یکی از دکل‌های روشنایی استادیوم آزادی کاشمر سقوط کرد که این اتفاق به دلیل اینکه با سفر دور دوم رئیس جمهور وقت تقارن داشت به دستور تیم حفاظت ریاست جمهوری سه دکل دیگر استادیوم هم به دلیل جلوگیری از سقوط جمع آوری شد.
 
البته اظهار نظرها فقط به همین جا ختم نشد از سویی دیگر چون رئیس اداره ورزش و جوانان کاشمر گفته بود چون تاکنون کسی از من نخواسته در این خصوص تحقیق کنم من هم به این موضوع ورود نکرده ام؛ دادستان کاشمر از ورود جدی خود به عنوان مدعی العموم به موضوع گم شدن دکل‌های روشنایی استادیوم آزادی خبر می دهد و می گوید؛ اگر دکل‌هایی به اصطلاح گم شده مدیر مجموعه موظف بود به دستگاه قضایی اطلاع دهد و پیگیر باشد.

غلامرضا طالعی که خطاب به رئیس اداره ورزش و جوانان می گوید باید هرچه سریعتر مستندات لازم را گردآوری کرده و به ما و مسئولان استان ارائه دهند، اظهار می کند: پی گیر این موضوع خواهیم بود و اولین کسی که در صدر این موضوع قرار دارد خود مدیر اداره ورزش و جوانان است.
 
اما این پایان ماجرا نبود از سویی دیگر رئیس وقت اداره ورزش و جوانان کاشمر هم در صحبتی که با یکی از خبرگزاری ها داشته است؛ پیگیری این موضوع را نبش قبر پرونده مختومه و تنها يک جنجال‌آفرینی سياسي می دادند و مدعی شده این اتهام‌زنی را از طریق مراجع قضایی پیگیری می‌کند.

احمد رضا روشندل مدعی شده موضوع جمع‌آوری و تحویل دکل‌های اسقاطی ورزشگاه از طریق حراست اداره کل و وزارت ورزش و جوانان مورد پیگیری قرار گرفته است به طوریکه بر اساس گزارش سازمان بازرسی کل کشور  و بازرس کل استان خراسان رضوی، پرونده  به استناد بندهای 2 و 14 ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات اداری در هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات کارمندان وزارت ورزش و جوانان مطرح و منجر به صدور رأی توبیخ کتبی با درج در پرونده استخدامی شده است.

رئیس وقت اداره ورزش و جوانان که می گوید؛ برابر قانون خدمت کرده و تبعیت از قانون داشته است، اظهار می کند؛  دکل‌های استادیوم آزادی کاشمر براساس صورت‌جلسه تنظیمی در سال 1391 به‌منظور ساخت و نصب نرده‌های مقابل سکوی تماشاگران و نیز فنس دور چمن به یکی از درب و پنجره‌سازان تحویل‌شده است.

 به هر حال امیدواریم هرچه زودتر با ورود جدی که دادستان کاشمر به عنوان مدعی العموم داشته موضوع گم شدن 4 دکل روشنایی هر کدام به ارتفاع 18 متر  مختومه شود.
 
هرچند خبرگزاری ایسنا؛ بازهم پیگیر این موضوع خواهد بود تا مشخص شود وضعیت پول دکل ها و فنس هایی که به یکی از درب و پنجره‌سازان فروخته شده به کدام حساب واریز شده است چون شایگان رئیس اداره ورزش و جوانان در پاسخ به این سؤال ایسنا که آیا در اسناد شما درآمدی مبنی بر فروش دکل‌های برق وجود دارد، اظهار کرده بود: خبر ندارم و آن‌هم به دلیل اینکه کسی از من نخواسته است.

وی همچنین اظهار کرده بود؛ در انبارهای اداره ورزش و جوانان چیزی به عنوان دکل‌های روشنایی استادیوم آزادی و یا فنس‌‏های قبلی این ورزشگاه وجود ندارد.

یادداشت از جواد افتخاری؛ ایسنا- منطقه خراسان

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: