• دوشنبه ۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-3184-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان خبر داد

حمایت اتحادیه از صادرکنندگان برای حضور در نمایشگاه ترکمنستان

رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی ضمن تاکید بر اهمیت نمایشگاه کالاهای ایرانی در شهر عشق آباد کشور ترکمنستان گفت: این اتحادیه در تلاش است بتواند حجم قابل توجهی از فضای نمایشگاه در اختیار اعضای اتحادیه قرار گیرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدحسین روشنک با اشاره به برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد ترکمنستان اظهار کرد: استان خراسان رضوی از منابع و ظرفیت های بالای اقتصادی برخوردار است به طوری که می تواند پیشران و موتور حرکت صادرات کشور به سمت کشورهای آسیای میانه و افغانستان باشد. از طرفی نیز اشتراکات فرهنگی و سنتی بین مردم ترکمنستان و ایران فراوان است که می توان از این ظرفیت ها در جهت توسعه مبادلات تجاری بهره گرفت.

وی با بیان اینکه اتحادیه صادرکنندگان با هدف کاهش هزینه های نمایشگاهی و تسهیل حضور اعضا، اقدام به شرکت در نمایشگاه ها با در اختیار گرفتن پاویون اختصاصی می کند، اضافه کرد: گسترش بازارهای هدف صادراتی اعضا از طریق مشارکت در نمایشگاه جزو اهداف اصلی اتحادیه بوده که در همین راستا در نمایشگاه های بصره در عراق، شیمکنت و آلماتی در قزاقستان، مزارشریف در افغانستان و کازان در تاتارستان روسیه حضور پیدا کرده است.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی از برگزاری ششمین پاویون اختصاصی اتحادیه صادرکنندگان در نمایشگاه عشق آباد ترکمنستان خبر داد و افزود: 18 شرکت از اعضای اتحادیه صادرکنندگان در نمایشگاه اختصاصی ایران در عشق آباد حضور خواهند داشت.

روشنک در ارتباط با مشکلات تجارت با ترکمنستان عنوان کرد: یکی از اصلی ترین مشکلات بازرگانان ایرانی و خراسانی در ترکمنستان نقل و انتقال ارز است به طوری که بنا بر مقررات این کشور در ماه مبلغ محدودی ارز را می توان از ترکمنستان خارج کرد که این موضوع صادرات را با مشکل مواجه کرده و اگر بخواهیم در بازار ترکمنستان حضور فعال داشته باشیم، باید نقل و انتقال ارز با این کشور را ساماندهی کنیم.

50 درصد شرکت‌کنندگان نمایشگاه ترکمنستان را تجار خراسانی تشکیل می دهند

علیرضا صدرزاده، مجری برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد ترکمنستان، نیز در این خصوص گفت: این نمایشگاه 10 تا 12 اسفندماه سال جاری با حضور 60 شرکت توانمند ایرانی و در فضایی بالغ بر 2500 متر برگزار می شود.

وی با بیان اینکه 50 درصد شرکت کنندگان نمایشگاه جمهوری اسلامی در ترکمنستان را شرکت های خراسانی تشکیل می دهد، گفت: زمینه فعالیت تجار ایرانی در این نمایشگاه شامل موادغذایی، مصالح ساختمانی، ماشین آلات صنعتی، مواد آرایشی و بهداشتی، لوازم خانگی، فرش و موکت و... می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: