• دوشنبه ۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9612-1891-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

نائب رییس اتحادیه هتل‌آپارتمان‌داران مشهد:

اسنپ‌ گردشگری راه‌اندازی می‌شود

نائب رییس اتحادیه هتل‌آپارتمان‌داران مشهد درباره استفاده از خدمات الکترونیک در گردشگری اعلام کرد که اسنپ‌های گردشگری در حال شکل‌گیری است و به زودی شاهد اتفاقات جدیدی در این حوزه خواهیم بود.

 به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مهدی آجیلیان در نشست خبری که امروز 7 اسفندماه برگزار شد، درباره مشکلات خود در حوزه خالی‌ماندن بخشی از ظرفیت‌ واحدهای اقامتی در مشهد اظهار کرد: در حال حاضر 10 درصد واحدهای اقامتی ما کاملا تعطیل است، همچنین 30 درصد هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌ها آماده بهره‌برداری‌اند اما شروع به فعالیت نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات ما در مشهد عدم مدیریت ظرفیت موجود است، خاطرنشان کرد: در رابطه با وقوع برخی معضلات و مشکلاتی که در اقامتگاه‌ها رخ می‌دهد اگر از مراجع مختلف از جمله اداره اماکن استعلام بگیریم مشاهده می‌کنیم که ریشه این مشکلات به فعالیت واحدهای غیررسمی برمی‌‌گردد.

نائب رییس اتحادیه هتل‌آپارتمان‌داران مشهد با بیان اینکه متاسفانه تغییر تابلو برای برخی واحدها خیلی راحت است،  افزود: در برخی از این موارد دیده می‌شود که واحد متخلفی در گذشته مجوزی را از اتحادیه هتل‌آپارتمان‌ها گرفته است و در حال حاضر در شمار خانه‌مسافرها به‌شمار می‌رود اما عنوان می‌کند که هتل‌آپارتمان‌ است.

وی در رابطه با اسکان زائران در مدارس گفت: امسال اعلام کردند که در مراکز اسکان فرهنگیان، فقط فرهنگیان پذیرش می‌شود همین امر نشان می‌دهد که ادعای ما درست بوده است و در مدارس، غیرفرهنگیان نیز اسکان داده می‌شدند.

آجیلیان با اشاره به تشکیل جامعه هتل‌آپارتمان‌داران تصریح کرد: بیش از 20 سال است که در قانون توسعه صنعت گردشگری، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مکلف شده است که تشکل‌های زیرمجموعه خود را تشکیل دهد؛ اما به دلیل تصدی‌گری در دولت‌های مختلف، این سازمان به وظیفه خود که نظارت، حمایت و هدایت تشکل‌هاست نپرداخته است.

وی اظهار کرد: متاسفانه با وجود اینکه 90 درصد بخش‌های صنعتی در مشهد و استان خراسان رضوی در اختیار بخش خصوصی است، اما در حوزه واحدهای اقامتی اینگونه نیست و بنابر آمارهای سازمان میراث فرهنگی و گردشگری 120 هزار تخت غیررسمی و 100 هزار تخت رسمی در مشهد وجود دارد.

نائب رییس اتحادیه هتل‌آپارتمان‌داران مشهد ادامه داد: عمده مشکلات ما به حاکمیت فضای غیررقابتی بر شهر مشهد برمی‌گردد و قطعا فضای غیررقابتی به صنعت هتل‌آپارتمان‌داری لطمه خواهد زد. این 120 هزار تخت غیررسمی را اتحادیه باهمراهی اداره کل میراث فرهنگی شناسایی کرده است آن‌ها در قالب 600 واحد و توسط نهادهای دولتی، نظامی و انتظامی ایجاد شدند، علاوه بر این باید به فعالیت بیش از 500 خانه‌مسافرها، نیز در مشهد اشاره کرد.

وی بیان کرد: ریشه مشکلات ما مربوط به رقابت نابرابر با زئرسراهای غیررسمی و فعالیت زوارکش‌ها و مسافربرها برمی‌گردد که معمولا کمیسیون‌های بالایی را دریافت می‌کنند. همچنین این واحدهای اقامتی هزینه‌های جاری ما را پرداخت نمی‌کنند بنابراین در این رقابت از ما پیشی می‌گیرند.

آجیلیان گفت: این درحالی است که رهبر معظم انقلاب اشاره داشتند که نهادهای نظامی و انتظامی باید از بنگاه‌داری، هتل داری و هتل‌آپارتمان‌داری دست بکشند و این واحدها را به بخش خصوصی واگذار کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: