• چهارشنبه ۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-2785-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

عنابستانی در گفت‌وگو با ایسنا:

احمدی‌نژاد دچار خودشیفتگی مفرط شده است

رئیس وقت ستاد مردمی احمدی‌نژاد در خراسان رضوی گفت: سعه صدر و حوصله نظام بسیار بالا است و در پی برخورد با کسی نیست.

علی‌اصغر عنابستانی در گفت‌وگو با ایسنا-‌ منطقه خراسان، در خصوص اظهارات اخیر احمدی‌نژاد اظهار کرد: او به دنبال بزرگ کردن خود است و دچار خودشیفتگی مفرط شده است.

وی افزود: نظام با همه با سعه صدر برخورد می‌کند و تاکنون  با یک نامه با کسی برخورد نکرده است. نظام در این چهل سال با بسیاری از افراد حتی سخت‌تر از احمدی‌نژاد، نرم‌تر برخورد کرده است. ترویج این تصور در جامعه که چرا نظام با احمدی‌نژاد برخورد نمی‌کند، خط تخریبی علیه نظام است.

عنابستانی با بیان اینکه نظام هیچگاه با یک نامه و حرف با کسی برخورد نکرده است، عنوان کرد: احمدی‌نژاد دچار یک اشتباه محاسباتی جدی، خودشیفتگی مفرط و غرور کاذب شده و در وادی نامناسبی افتاده است.

استاندار چهارمحال و بختیاری در دولت دهم با اشاره به اینکه سعه صدر و حوصله نظام بسیار بالا است، تصریح کرد: نظام اصلا در پی برخورد با کسی نیست، هیچ نظام‌ جهانی به اندازه نظام جمهوری اسلامی صبر ندارد. نظام در برابر افرادی که اندیشه هایی دارند و ممکن است مخالفت‌هایی نیز داشته صبر می‌کند، در حالی که هیچ نظامی این گونه نیست، احمدی‌نژاد نیز یکی از این افراد است.

عنابستانی گفت: روشی که اکنون نظام اتخاذ کرده ذات نظام است. ذات نظام مماشات، ملاحظه مردم و حفظ بچه‌های انقلاب است،  نظام این ذات را حفظ می‌کند. اگر فردی در این ذات اشتباه کند و خودش تمایل داشته باشد که از قطار انقلاب پیاده شود، می‌تواند این کار را انجام دهد و مشکلی ندارد.

رئیس وقت ستاد مردمی احمدی‌نژاد در خراسان رضوی با بیان اینکه دنبال کردن این خط که چرا نظام با احمدی‌نژاد برخورد نمی‌کند توهین به نظام است، عنوان کرد: احمدی‌نژاد نظری داشته و آن را در نامه ارائه کرده است. ما با نظر، روش  و مدل حرکت او مخالف هستیم.ممکن است نظام و بزرگان نظام نیز مخالف باشند اما برخورد با یک نفر صرف اینکه جمعی با او مخالف هستند، توهین به نظام است.

وی ادامه داد: برای من و افرادی که با آقای احمدی‌نژاد بودیم، خط انقلاب، نظام، ولایت و آرمان‌ها انقلاب مهم است آدم ها برای ما مهم نیستند. مسیر 40 ساله انقلاب نشان داده شده که مرتب خط آدم‌ها، مسیر و رفتارشان دچار تغییر می‌شود و نسبت به خط مستقیم انقلاب تغییرات مختلفی می‌کنند.

عنابستانی افزود: احمدی‌نژاد نیز یکی از این افراد است و تا زمانی که در خط نظام، انقلاب و ولایت بود، همه همراهش بودیم و زمانی که شروع به فاصله گرفتن از خط انقلاب و ولایت کرد ما نیز از او فاصله گرفتیم زیرا ما سعی می‌کنیم در خط انقلاب بمانیم و اگر او روزی به خط انقلاب پشت کند ما نیز به او  پشت خواهیم کرد، این روزها همان روزها است.

 رئیس وقت ستاد مردمی احمدی‌نژاد در خراسان رضوی با اشاره به اینکه انقلاب و نظام کسی را از قطار پیاده نکرده است، تصریح کرد: ممکن است فردی خودش تصمیم گرفته که از قطار انقلاب و نظام پیاده شود. این نکته مهمی است. امروز احمدی‌نژاد ممکن است یکی از این افراد باشد و تصمیم بگیرد که پیاده شود اما من امیدوارم که این اتفاق صورت نگیرد.

وی ادامه داد: احمدی‌نژاد برای جمهوری اسلامی زحمت بسیاری کشیده اما امروز دچار اشتباهات محاسباتی جدی شده است. کشور دچار مشکلات است و مردم نارضایتی‌های زیادی دارند. مقام معظم رهبری نیز فرمودند که مردم از حوزه اجرا، قضا، مقننه وقانون گذاری و از سایر حوزه ها نارضایتی دارند اما بسط دادن این نارضایتی‌ها و بردن جهت آن به سمت کلیت نظام، یک اشتباه استراتژیک است.

عنابستانی با بیان اینکه بردن فلش نارضایتی‌ها به سمت رکن رکین نظام یعنی ولایت فقیه، اشتباهی استراتژیک است، عنوان کرد: هر فردی ممکن است در دولت کار کند و اشتباهاتی مرتکب شود. باید تاوان اشتباهات خود را بپردازد و آن را بپذیرد. آقای احمدی‌نژاد 8 سال رئیس جمهور بود و خوب هم کار کرد اما اشتباهاتی مرتکب شد.

وی افزود: بخش‌هایی از کار مرتبط به عمل خودمان است و نباید به نظام جمهوری اسلامی که حاصل خون شهیدان است نسبت داد، احمدی‌نژاد این اشتباه را مرتکب شده و تصور می‌کند که به وسیله اپوزیسیون شدن در شرایط فعلی می‌تواند جایگاهی برای خود ایجاد کند، این اشتباه است، امیدوارم با یک اشتباه از سوی افراد سعی نکنیم آن‌ها را از قطار انقلاب و نظام پیاده کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: