• پنجشنبه ۱۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-6190-5
  • خبرنگار : 15100
  • منبع خبر : ----

طیبی:

توسعه علم و فناوري ابزار قدرت كشورهاست

رئيس جهاددانشگاهي گفت: توسعه علم و فناوري به ابزار قدرت كشورها تبديل شده و اقتصاد دانش بنيان، دفاع دانش بنيان، قدرت سياسي و... با توسعه علم و فناوري امكان پذير است.

به گزارش ايسنا- منطقه خراسان، حميدرضا طيبي امروز 10 اسفندماه در آیین بهره‌برداری از مجتمع پزشکی، آموزشی و تحقیقاتی جهاددانشگاهی خراسان رضوی در نیشابور با بیان این مطلب عنوان كرد: تحريم حاصل وابستگي‌هاي ماست، اگر وابستگي نداشته باشيم بسياري از تحريم‌ها بي‌اثر است.

وي با بيان اين كه خودمان بايد صاحب علم و فناوري باشيم، ادامه داد: توسعه علم و فناوري بسيار مهم است و بايد به اين موضوع اهميت داد. همه ما نيز اهميت اين موضوع را مي‌دانيم، اما متاسفانه در كشور به نظر مي‌آيد، در فهم اهميت توسعه علمي و فناورانه دچار مشكل هستيم و حمايت‌هاي ويژه و لازم را در اين زمينه انجام نمي‌دهيم.

طيبي اظهار كرد: جهاد دانشگاهي براي اين كه اثبات كند كه توان يك كار بزرگ را دارد حداقل سه تا ده سال طول مي‌كشد و اين زمان زيادي است، پس از آن نيز به مرحله انجام آن كار مي‌رسيم. با اين سرعتي كه علم و فن هر روز در حال تغيير است اگر بخواهيم اين گونه زمان از دست بدهيم، در استفاده و كاربرد آن با مشكل مواجه مي‌شويم.

رئيس جهاد دانشگاهي با تاكيد بر اين كه تمام توان جهاد دانشگاهي در خدمت توسعه استان است، گفت: يقينا در آينده خبرهاي بسيار خوشي در حوزه‌هاي پزشكي، علوم انساني، صنايع غذايي و مهندسي از سازمان جهاد دانشگاهي خراسان و مجموعه‌هاي تابعه آن خواهيم داشت.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: