• پنجشنبه ۱۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-5686-5
  • خبرنگار : 15235
  • منبع خبر : ----

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان:

مصرف برق در خراسان 10 برابر رشد جمعیت است

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان گفت: مصرف برق طی 40 سال گذشته در خراسان 10 برابر رشد جمعیت شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مهندس محمدحسن متولی زاده ظهر امروز در بیست و ششمین کنفرانس مهندسی برق ایران که در دانشگاه صنعتی سجاد مشهد برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب هستیم در طی این چهل سال جمعیت استان خراسان 2.5 برابر شده است؛ در این مدت زمانی سطح برق 25 برابر شده یعنی رشد مصرف برق 10 برابر رشد جمعیت بوده که این رشد نشانگر چند شاخص تولیدی است.

وی افزود:  توسعه برق به نقاط مختلف استان، پیشرفت مطلوب صنعت و معدن و همچنین افزایش رفاه عمومی را می‌توان از جمله این شاخص‌ها دانست.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان تصریح کرد: برق در کشور نقش استراتژیکی دارد. چون به عنوان زیر ساختِ زیر ساخت‌ها مطرح است و لازمه‌ی هر توسعه و اشتغالی است و باید خدمات ارائه دهد. در همین راستا وابستگی مردم در زندگی روز به روز به صنعت برق بیشتر می‌شود، به همین جهت باید این موضوع به شیوه خاصی مورد توجه قرار گیرد و تحقیق و توسعه لازم صورت پذیرد. 

متولی زاده عنوان کرد: خوشبختانه علی رغم پیچیدگی صنعت برق که صنعتی با تکنولوژی گسترده است، به همت اساتید خوبی که در استان حضور دارند می‌توانیم اعلام کنیم از نظر خدمات فنی و مهندسی، ساخت تجهیزات، نصب و بهره برداری هیچ وابستگی نداریم و خوشبختانه صنعت برق در ایران و به ویژه در خراسان از توانایی مطلوبی در این زمینه برخوردار هستند. 

وی بیان کرد: صنعت برق استان که در مقایسه با بسیاری از شاخص‌های کلیدی صنعت برق در قرار می‌گیرد،از شاخص بسیار مناسبی برخوردار است و در ایران نیز رتبه اول را به خود اختصاص داده است که این موفقیت مرهون همت اساتید و دانشجویان این رشته است. 

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان در خصوص 
بیست و ششمین کنفرانس مهندسی برق، اضافه کرد:  امسال علاوه برمطالبی که سال‌های گذشته مورد بحث قرار می گرفت، روی موضوع اقتصاد برق و مدیریت مصرف به صورت خاص تمرکز کردیم.

متولی‌زاده با بیان اینکه از تمام نتایج بیست و ششمین کنفرانس مهندسی برق در صنعت برق استفاده خواهیم کرد، خاطرنشان کرد: امیدوارم نتایج حاصله از این کنفرانس به ما راهکار های مناسبی را برای ادامه روند و تلاشی که همکاران در صنعت برق دارند، ارائه کند و من همواره از سطح علمی این دانشگاه حمایت خواهم کرد. 

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان یادآور شد: به طور متوسط در چهل سال گذشته رشد مصرف برق سالانه 7 درصد بوده است و به این معناست که اگر این رشد ادامه یابد با توجه به اینکه برق شبکه‌ای بهم پیوسته است، در کل کشور سالی حدود 5 هزار مگابایت نیروگاه جدید و شبکه های متفاوت خواهیم داشت که معادل 10 میلیارد دلار می‌شود. اگر بتوان در خصوص حجم سرمایه گذاری و اقتصاد برق که منابع بسیار زیادی را می‌طلبد، مشارکت مردم را افزایش داد، کمک بزرگی به اقتصاد صنعت برق کشور خواهد شد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: