• یکشنبه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-4585-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم کاشمر در گفت‌وگو با ایسنا:

ایجاد "خراسان مرکزی" برای توسعه ضروری است

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه عده‌ای بدون اینکه از مزایای ایجاد خراسان مرکزی اطلاعی داشته باشند ندانسته به مخالفت با این طرح به پا خواسته‌اند.

بهروز بنیادی در گفت‌وگو با ایسنا-منطقه خراسان، با بیان اینکه چندی قبل در گفت‌وگو با نمایندگان استان پیشنهادی مبنی بر ایجاد خراسان مرکزی مطرح شد، اظهار کرد: هرچند این تفکر و پیشنهاد برای توسعه منطقه است اما افسوس می‌خورم که عده‌ای به مخالفت به پا خواسته‌اند.

وی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی با داشتن چند شهرستان یک استان شده‌اند و در این چند سال تغییرات بسیاری داشته‌اند، اظهار کرد: کسانی که دست به قلم می‌شوند و مطالبی برعلیه این تصمیم می‌نویسند باید دقت نظر داشته و ابتدا جنبه‌های مثبت آن را در نظر بگیرند و بر محقق شدن این طرح پافشاری کنند.

بنیادی داشتن استان خراسان مرکزی را برای توسعه ضروری دانست و افزود: برای اینکه بودجه‌ها و شاخص‌های لازم از سطح کشور به شهرستان تعلق بگیرد به این گونه اتفاق‌ها نیاز داریم.

وی با تأکید بر اینکه اگر بخواهیم مردم را در این مناطق پایدار نگه داریم باید این اقدامات انجام شود، بیان کرد: غیر از این باشد جمعیت مشهد از 3.5 میلیون نفر به 4.5 میلیون نفر افزایش خواهد یافت.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید نسبت به این طرح دید بازتر و مثبت اندیش داشت، گفت: همیشه در زندگی باید امیدوار باشیم، شاید این طرح به زودی به ثمر نرسد اما در تاریخ ثبت خواهد شد که عده‌ای به دنبال ارتقاء منطقه خود این طرح را مطرح و پیگیری کردند، پیشنهاد ایجاد خراسان مرکزی از سوی نمایندگان توسط وزیر کشور برای انجام مطالعات به معاون سیاسی وزارت کشور ارجاع شده است.

بنیادی با اعلام اینکه جدا شدن تعدادی از شهرستان‌های خراسان رضوی از این استان درواقع کمک خوبی به  لحاظ منابع، اعتبارات، توسعه فضاهای اقتصادی، اشتغال و راحتی مردم است، افزود: وزیر کشور نیز پس از دریافت این پیشنهاد، به معاون سیاسی کشور دستور داده تا با در نظر گرفتن همه جوانب سیاسی، اقتصادی و اجتماعی، مطالعات آن را انجام دهد.

وی در پایان با بیان اینکه در خصوص این‌که چه شهرستان‌هایی در قالب خراسان مرکزی ساماندهی شوند و کدام شهرستان مرکز این استان باشد، صحبتی مطرح نشده است، گفت: خراسان مرکزی شهرستان‌های کاشمر، خلیل‌آباد، بردسکن، تربت‌حیدریه، خواف و برخی دیگر از شهرستان‌های خراسان رضوی را شامل می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: