• یکشنبه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-7084-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

افتتاح دفتر همکاری آموزش‌های مهارتی در شهرک صنعتی


دفتر همکاری آموزش‌های مهارتی در شهرک‌های صنعتی با هدف ارتباط با صنعت و کارآفرینی افتتاح شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مسعود مهدی زاده مقدم صبح امروز در آیین افتتاح دفتر همکاری آموزش‌های مهارتی در شهرک فناوری صنایع غذایی و صنایع کوچک در شهرک صنعتی اظهار کرد: اساس برنامه‌هایی که سازمان صنایع کوچک شهرک صنعتی ایران دارد دو وظیفه اصلی را برای خود ترسیم کرده است که دو وظیفه شامل تامین زیرساخت‌ و تامین سرمایه‌گذاری در صنایع می‌شود.

وی ادامه داد: در حوزه صنایع کوچک اتفاقات خوبی رخ داده و به عنوان شرکت‌های صنعتی کمک شایانی به اشتغال و صنایع شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: همچنین در بخش‌های کاریابی، همکاری با صنعت، برگزاری دوره های آموزشی، توسعه صنایع خرد و کوچک و... نیز اقدامات چشمگیری انجام شده است.

مهدی زاده مقدم عنوان کرد: علاوه بر این‌ موارد، کمک به بازار و آنچه که یک کارآفرین نیاز دارد، در برنامه‌های کاری ما وجود داشته است.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از موارد مهم ما پرورش نیروی انسانی بوده و ارایه یکسری آموزش‌های لازم را در این بخش است که این بخش با آموزش و پرورش نیز همکاری خوبی شکل گرفته است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی بیان کرد: همچنین عقد تفاهم‌نامه با دستگاه‌های مختلف را نیز دنبال کردیم و در جهت هم‌افزایی و کمک به واحدهای ابتدایی و ایجاد ظرفیت‌های جدید گام‌های موثری برداشته شده است.

مهدی زاده مقدم اضافه کرد: تفاهم‌نامه‌ای نیز با وزارت آموزش و پرورش در تهران امضا کردیم که امروز شاهد عملیاتی شدن و افتتاح یک پروژه جدید هستیم. در حال حاضر یک حلقه مفقوده به نام تقویت نیروی تکنسین وجود دارد که باید در جهت پر کردن این خلا گام‌های موثری برداشت.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی تاکید کرد: یکی از اهداف ما این است که دانش‌آموزانی که نخبه هستند را  به مراکز رشد معرفی کنیم تا بتوانند به تولید ثروت بپردازند و دانش‌آموزانی که علاقمند به حوزه صنعت هستند را نیز برای اشتغال در مقاط کاردانی در مراکز آموزشی جذب کنیم.

مهدی زاده مقدم اظهار کرد: ما آمادگی آن را داریم در سطح آموزش کارکنان و دانش‌آموزان اقدامات آموزشی موثری انجام دهیم. باید در این زمینه از ظرفیت‌های موجود استان بهره برد که منشا خیر برای ورود نیرو کار مستعد برای بخش صنعت ما خواهد شد.

وی عنوان کرد: با پیشبرد این اهداف در عین حال نیاز صنعت برآورده می‌شود و این اقدام بر حوزه ساختار توسعه منابع انسانی هم تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: