• دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-8790-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

دانشجویان کاشمری به استقبال از طرح درختکاری رفتند

به رغم اینکه همه ساله هفته درختکاری از 15 لغایت 21 اسفندماه برگزار می‌شود اما دانشجویان کاشمری یک روز زودتر به استقبال از این طرح رفته و امروز در سطح دانشگاه‌های این شهرستان به درختکاری پرداختند.

در همین خصوص مدیر موسسه زیست محیطی زاد سرو ترشیز در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، با بیان اینکه همه ساله طرح درختکاری از 15 لغایت 21 اسفندماه به صورت سراسری برگزار می‌شود، اظهار کرد: امروز با همت دانشجویان مجتمع عالی سلامت کاشمر یک روز زودتر به استقبال هفته درختکاری رفتیم.

فهیمه رئیس‌زاده با اشاره به اینکه این مراسم به طور جداگانه در پنج دانشگاه پیام نور، آزاد، موسسه جهاددانشگاهی، آموزش عالی و مجتمع عالی سلامت کاشمر و با حضور دانشجویان برگزار شد، عنوان کرد: در هر دانشگاه به طور نمادین پنج نهال زیتون تلخ و چند گلدان گل رز کاشته شد.

وی با اعلام اینکه در این طرح انجمن اسلامی مجتمع عالی سلامت کاشمر همکاری بسیار خوبی داشتند، بیان کرد: طرح درختکاری امسال با همکاری موسسه زیست محیطی زاد سرو ترشیز و موسسه فرهنگی باغ حکمت برگزار گردید.

مدیر موسسه زیست محیطی زاد سرو ترشیز با بیان در تلاش هستیم نهال کاری فضاهای آموزشی توسط خود دانشجویان انجام شود و در نگهداری درختان سهمیم باشند، از موسسه زیست محیطی زاد سرو ترشیز به عنوان اولین سمن زیست محیطی در منطقه ترشیز نام برد و گفت: هر آنچه که به محیط زیست مرتبط باشد از جمله نگهداری و حفظ خود را در این زمینه مسئول می‌دانیم.

وی با اعلام اینکه هم‌زمان با آغاز هفته درختکاری برنامه دیگری فردا سه‌شنبه 15 اسفندماه در بردسکن برگزار می‎‌شود، اظهار کرد: در روز جمعه با همکاری محیط زیست و اداره منابع طبیعی و ائمه جمعه خلیل‌آباد و همچنین شکوفه‌های صالح منطقه را به درختکاری خواهیم پرداخت.

رئیس‌زاده با اشاره به اینکه روز یک شنبه هفته آینده با حضور مهد کودک‌های کاشمر بلواری از شهر را به درختکاری خواهیم پرداخت، عنوان کرد: در مجموع با همت موسسه زیست محیطی زاد سرو ترشیز بالغ‌بر 250 اصله درخت کاشته خواهد شد.

وی در پایان با بیان اینکه به خاطر خشک‌سالی‌های چند سال اخیر مسئولان فضای سبز و محیط زیست کاشمر به سمت کشت‌های جایگزین و درختان کم آب طلب حرکت کرده‌اند، بیان کرد: با توجه به
 تغییر اقلیمی که در شهرستان شاهد آن هستیم در تلاش برای کشت گونه‌هایی سازگار با محیط خواهیم بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: