• دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۷
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9612-6788-5
  • خبرنگار : 15169
  • منبع خبر : ----

رییس هیئت کاراته خراسان رضوی:

روسای کمیته‌ها باید پاسخگوی خواسته‌های جامعه کاراته باشند

رییس جدید هیئت کاراته خراسان رضوی معتقد است در صورتی دست به تغییر در کمیته‌های هیئت کاراته استان می‌زند که افراد نتوانند به خواسته‌های جامعه کاراته جامه عمل بپوشانند. 

محمد حجتیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص آخرین انتصاب‌ها در هیات کاراته خراسان رضوی اظهار کرد: در هیات کاراته استان به دنبال تغییر گسترده نیستیم و تنها دبیر هیات تغییر کرده‌است. کمیته‌های قبلی همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند. تغییر در کمیته‌ها بر اساس اجرای خواسته‌های جامعه کاراته خواهدبود و کمیته‌ای که بتواند به این خواسته‌ها تا حداقل 50 درصد هم جامه عمل بپوشان قطعا مورد حمایت ماست.

وی در خصوص برنامه‌هایش برای کاراته استان افزود: نماینده فدراسیون در خراسان رضوی هستیم و باید بر اساس برنامه‌ریزی‌های آن پیش برویم. فدراسیون کاراته با توجه به المپیکی شدن این رشته توجه ویژه‌ای به رده‌های پایه دارد و ما هم به تبعیت از فدراسیون در همین راستا متمرکز شده‌ایم.

حجتیان خاطرنشان کرد: در همین رابطه لیگ‌های رده‌های پایه را در سطح استان در دو بخش آقایان و بانوان برگزار خواهیم‌کرد. در بخش بزرگسالان حداقل 10 سال عقبیم و نمی‌توان کاری کرد اما باید توجه ویژه‌ای به پایه‌ها داشته‌باشیم.

رییس جدید هیات کاراته خراسان رضوی در رابطه با جذب اسپانسر برای کاراته گفت: به ورود حامیان مالی امیدواریم، کمیته اقتصادی هیات در همین رابطه فعال شده و با توجه به محدودیت موجود در بودجه هیات، نیاز مبرمی به اسپانسر داریم. اگر به دنبال کار بزرگ و ایجاد تغییر هستیم، چه در بحث برگزاری مسابقات و چه در تیمداری باید اسپانسر وارد شود.

حجتیان گفت: فدراسیون در مسابقات سبک آزاد ورود نمی‌کند، این بخش از کاراته هزینه‌های زیادی دارد و هیات و اداره کل ورزش و جوانان هم در این رابطه ورود نمی‌کنند. در المپیک هم سبک‌های کنترلی وارد شده‌است. البته فدراسیون جهانی در حال چانه‌زنی برای ورود سبک‌های آزاد به المپیک هستند، در همین سبک کنترلی بیش از 20 سال طول کشید تا بالاخره طرفین به نقطه مشترکی رسیدند و در نهایت تصمیم بر این شد که کاراته در المپیک باشد. در نهایت سبک‌های آزاد نیز وارد المپیک خواهدشد اما باید شرایطی از سوی هر دو طرف فراهم شود. حذف شدن تکنیک‌های خطرناک می‌تواند گام بزرگی در این رابطه باشد.

مدیر مجموعه ورزشی تختی در خصوص آخرین وضعیت مجموعه تختی پس از حادثه‌ سقوط نورافکن در زمین شماره یک این ورزشگاه تصریح کرد: پس از آن حادثه زمین شماره یک و دوی مجموعه تختی تعطیل شده‌است. پیش از بروز این حادثه هم مکاتبه کرده‌بودیم که در هنگام وزش باد، پایه نورافکن‌ها شرایط خوبی ندارد و اتفاقا در همین رابطه، پایه‌های بحرانی‌تر را مرمت کرده‌بودیم تا جلوی نوسان را بگیریم.

وی افزود: متاسفانه تنها دکلی که فکرش را هم نمی‌کردیم سقوط کرد. اقدامات اولیه بر اساس دستور مدیرکل ورزش و جوانان، پس از آن اتفاق انجام شده و فعالیت‌هایی از قبیل کنترل کابل‌کشی و ... نیز از امروز در مجموعه تختی آغاز می‌شود.  

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: