• سه شنبه ۱۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۲
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9612-6988-5
  • خبرنگار : 15169
  • منبع خبر : ----

امیر توکلیان:

چقدر باید هزینه کنیم تا سرود جمهوری اسلامی در آمریکا نواخته‌شود؟

پیشکسوت کشتی کشورمان می‌گوید ورزش هم مثل برجام، جزو مسائل کلان ملی محسوب می‌شود و عقلای قوم در رابطه با مشکل موجود در عرصه بین‌المللی باید تصمیمی سرنوشت‌ساز بگیرند.

امیر توکلیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص آخرین واکنش‌ها پیرامون استعفای رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی کشورمان اظهار کرد: باید از وزیر محترم ورزش، رییس کمیته ملی المپیک و البته تابش، رییس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی تشکر کنیم که با استعفای رسول خادم مخالفت کردند. این کشتی ایران است که به خادم نیاز دارد و باید شرایط به شکلی پیش برود که شاهد حضور دوباره وی بر مسند کار باشیم.

وی افزود: خادم مطابق معمول منافع ملی را در نظر می‌گیرد، به زودی 8 تورنمنت جهانی در رشته کشتی برگزار می‌شود که اسراییل هم قطعا در این رقابت‌ها شرکت خواهدکرد. همانطور که خادم بارها تاکید کرده دیگر نمی‌توانیم با گواهی پزشک و کارهای اینچنینی کار را پیش ببریم. باید تصمیمی کامل و صحیح در این رابطه گرفته‌شود.

توکلیان تصریح کرد: این تصمیم از سوی خادم ناشی از شجاعت وی است، البته غیر از این هم از رسول خادم توقع نمی‌رفت. این تصمیم خادم علاوه بر کشتی به سود 52 رییس فدراسیون دیگری است که قطعا درگیر چنین مشکلاتی خواهندشد.

پیشکسوت کشتی ایران و دارنده نشان نقره جام جهانی کشتی گفت: هیچگاه نگفته‌ایم با اسراییل بازی کنیم. حرف ما این است همانطور که در رابطه با مسائل کلان ملی مثل برجام به مذاکره و چانه‌زنی با غرب می‌پردازیم، در رابطه با ورزش هم باید به چشم یک موضوع با درجه اهمیت ملی نگاه کنیم. رسول خادم در المپیک آتلانتا با شکست رقبای روس و آمریکایی به مدال می‌رسد و سرود جمهوری اسلامی در قلب آمریکا نواخته می‌شود، سوال این است که آیا این مهم افتخار کمی است؟

وی تاکید کرد: چقدر باید هزینه کنیم تا سرود مقدس جمهوری اسلامی در قلب کشورهایی از قبیل آمریکا نواخته‌شود؟ وقتی تیم کشورمان در رقابت‌هایی به میزبانی آمریکا قهرمان می‎‌شود و سرود پخش می‌شود، از ایرانی تا آمریکایی حاضر در سالن تحت تاثیر قرار می‌گیرند. تاکید می‌کنم که رسول خادم هیچگاه به منافع شخصی خود فکر نکرده‌است.

توکلیان در رابطه با اظهارات جدیدی و یزدانی‌خرم، رییس سابق فدراسیون کشتی که پیش از این مدافع حقوق ورزشکاران بود و این روزها از عدم موضوعیت صحبت‌های خادم می‌گوید، خاطرنشان کرد: هرکس از زاویه‌ای به این قضایا نگاه می‌‎کند و حق دارد که نظر شخصی خود را داشته‌باشد، اما باید همه ما در اظهارنظر در خصوص مسائل کلان ملی وجدان داشته‌باشیم. متاسفانه در ماجرای علیرضا کریمی هرچقدر در اتحادیه جهانی کشتی، خادم و فدراسیون سعی داشتند با ارائه دلیل و برهان موضوع را ختم به خیر کنند از طرف برخی هم‌وطنان‌مان مستنداتی به اتحادیه ارائه می‌شد تا کار برای کشورمان سخت و سخت‌تر شود.

وی در خصوص عدم پذیرش استعفای خادم توسط وزیر ورزش و جوانان گفت: خوشبختانه وزیر موضع بسیار مفیدی در این رابطه اتخاذ کرد، امیدواریم به زودی خادم به سر کارش برگردد. باید از خانواده معزز شهدا نیز تشکر کنم که در این رابطه حمایت گسترده‌ای از خادم به عمل آوردند. خادم فردی شناخته شده‌است که تا المپیک 2020 برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای کشتی ایران کرده و امیدواریم شرایط به شکلی پیش برود که وی مجددا به اجرای برنامه‌هایش بپردازد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: