• سه شنبه ۱۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-6385-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو با ایسنا:

تنش اجتماعی نتیجه پیشنهاد ایجاد خراسان مرکزی است

نماینده مردم تربت‌جام در مجلس شورای اسلامی گفت: با مطرح کردن پیشنهاد ایجاد خراسان مرکزی شهرهای بسیاری مدعی مرکزیت می‌شوند و اختلافات قدیم دوباره زنده خواهد شد.

جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو با ایسنا-‌منطقه خراسان، در خصوص پیشنهاد تعدادی از نمایندگان برای ایجاد استان خراسان مرکزی، اظهار کرد: پیشنهاداتی از سوی برخی نمایندگان مطرح است و تعدادی از نمایندگان با وزیر کشور مکاتبه‌ای داشتند و پیشنهادی دادند.

وی افزود: یک پیشنهاد این بود که خراسان رضوی مجددا تفکیک شود و پیشنهاد دیگر این بود که شهر مشهد به صورت مستقل، جدا از استان خراسان رضوی و با بودجه و مدیریت جدا اداره شود.

رحیمی جهان‌آبادی با بیان اینکه این موارد در حد پیشنهاد است، عنوان کرد:  این پیشنهادات در شرایط فعالی جز تنش اجتماعی و ایجاد دغدغه ذهنی برای مردم حاصلی ندارد. خراسان رضوی با این شکل نیازی به تقسیم مجدد ندارد.

وی ادامه داد: با مطرح کردن این پیشنهاد شهرهای بسیاری مدعی مرکزیت می‌شوند و همان اختلافات قدیم سبزوار، نیشابور، تربت‌حیدریه و تربت‌جام زنده خواهد شد که در این شرایط به نفع استان و منطقه نیست.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر طرح و ایده‌ای وجود دارد، نباید رسانه‌ای شود، خاطرنشان کرد: این طرح جدی نیست و در حد پیشنهاد اولیه بوده، اما بهتر بود اگر فردی ایده کارشناسی داشت آن را رسانه‌ای نمی‌کرد.
 
رحیمی جهان‌آبادی گفت: تعدادی از نمایندگان به وزارت کشور این پیشنهاد را دادند زیرا احساس می‌کنند که زیر سایه سنگینی شهر و جمعیت مشهد بخشی از توسعه و رشد در شهرهای کوچک به خوبی اتفاق نمی‌افتد. این ایده وجود دارد اما طرح آن در شرایط فعلی مناسب نیست.  

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: