• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۳:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-14314-5
  • خبرنگار : 15279
  • منبع خبر : ----

حداکثر سرعت مجاز در وکیل‌آباد تغییر کرده است؟


رئیس پلیس راهور خراسان رضوی گفت: در طرح پیشگیری از تصادفات، حداکثر سرعت مجاز در بلوار وکیل‌آباد و آزادراه شوشتری تغییر نکرده اما میزان جریمه تخلفات افزایش یافته است.

 علی‌رضا حاجی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان،اظهار کرد: در طرح «پیشگیری از تصادفات در مشهد» که در  بلوار وکیل‌آباد و آزادراه شوشتری اجرا می‌شود، میزان حداکثر سرعت مجاز نسبت به گذشته تغییری نکرده است و حداکثر سرعت مجاز در بلوار وکیل‌آباد همچون گذشته 80 کیلومتر است.

وی با اشاره به افزایش مبلغ جریمه تخلفات در  بلوار وکیل‌آباد و آزادراه شوشتری تصریح کرد: حرکت نکردن در بین خطوط مبلغ 50 هزار تومان، عدم استفاده از راهنما 20 هزار تومان، عدم استفاده از کمربند ایمنی 60 هزار تومان، استفاده از تلفن همراه 100 هزار تومان، سرعت کمتر از 30 کیلومتر که سرعت مجاز است 60 هزار تومان و سرعت 30 کیلومتر بالاتر از حداکثر سرعت مجاز 200 هزار تومان جریمه دارد.

رئیس پلیس راهور خراسان رضوی با اشاره به اینکه «اجرای طرح «پیشگیری از تصادفات» از نهم اسفند ماه آغاز شده است»،  افزود: از نهم اسفندماه تا روز گذشته، 6 هزار و 424 برگه اعمال قانون صادر و 118 دستگاه خودرو توقیف شده‌است. تصور برخی از رانندگان این است که پلیس برای ثبت تخلف باید خودرو آن‌ها را متوقف کند، در صورتی که در قانون اخذ جرایم، قوانین توسط پلیس محسوس و نامحسوس و دوربین‌های نظارتی اعمال می‌شود.

وی در خصوص رسیدگی به تخلفات تصریح کرد: رانندگانی که به تکرار تخلفات حادثه ساز اصرار می‌ورزند، توسط مقام قضایی و با توجه به ظریفت‌های قانون اخذ جرایم توبیخ می‌شوند. علاوه بر این، برای رانندگان متخلف کلاس‌های توجیهی برگزار و از آن‌ها تست روانشناسی گرفته‌ می‌شود. بعضی از آن‌ها به عنوان رانندگان پرخطر شناخته و نامشان در سیستم ثبت می‌شود.

حاجی‌زاده خاطر نشان کرد: بنابر تدابیر شورای سیاست گذاری معاونت پیش‌گیری از جرم دادگستری، معابر آزمایشی در حوزه‌های برون شهری و درون شهری مشخص شده‌است که در آن تمام قوانین راهنمایی و رانندگی اعمال می‌شود. همچنین با این شیوه تلاش می‌شود اشکالاتی که در حوزه هندسی معابر، خط‌کشی‌ها و... وجود دارد، برطرف شود.

وی ادامه‌داد: از شش ماه گذشته برای طرح جدید «پیشگیری از تصادفات» برنامه‌ریزی شده‌است. هدف از اجرای این طرح این است که تمام مقررات راهنمایی و رانندگی، به خصوص حرکت در بین خطوط، کاملا رعایت شود. استفاده از راهنما برای تغییر مسیر، حرکت با سرعت مجاز، عدم استفاده از تلفن‌همراه و بستن کمربند ایمنی از دیگر مواردی است که باید حتما رعایت شود.

رئیس پلیس راهور خراسان رضوی با بیان اینکه «اجرای طرح جدید از دو ماه گذشته به اطلاع رانندگان رسیده‌است»، افزود: در طول مسیر رانندگان با توجه به بنرهای درج شده و تابلوها از تغییر قوانین اطلاع می‌یابند. آمار نشان می‌دهد که 15 درصد از سوانح رانندگی در بلوار وکیل‌آباد رخ می‌دهد.

به گزارش ایسنا اخیرا برخی از شهروندان در فضای مجازی از جریمه شدن با میزان سرعت 60 کیلومتر در بلوار وکیل‌آباد خبر داده بودند.آنها مدعی شده‌اند که دوربین‌های نظارتی در بلوار وکیل‌آباد روی میزان سرعت 60 کیلومتر تنطیم شده‌ در حالی که اطلاع‌رسانی در این زمینه صورت نگرفته و تابلوهای بلوار نیز تغییری نکرده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: