• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۴
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9612-4591-5
  • خبرنگار : 15249
  • منبع خبر : ----

نوروز 97؛

پیش‌بینی رشد ۱۰ تا ۱۵ درصدی ورود زائر به مشهد

مدیر‌کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی گفت: پیش‌بینی می‌شود که در نوروز 97 حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد میزان زائر و گردشگر با رشد مواجه شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مهدی فروزان امروز در همایش مانور سلامت نوروزی گفت: باید اشاره کرد که دولت در راستای خدمات جامع و کاملی که به شهروندان ارائه می‌کند نگاهی جدی به حوزه گردشگری دارد.

وی افزود: نگاه دولت به گردشگری، دیدگاهی علمی همراه با عملیاتی کردن آن است، از آنجا که از گردشگری به عنوان بزرگترین معجزه قرن نام برده می‌شود، این حوزه باعث ایجاد اشتغال و بازار کسب و کار در جامعه خواهد شد.
 
فروزان خاطر‌نشان کرد: ما انواع مختلف گردشگری را دارا هستیم که از جمله آن گردشگری تاریخی، طبیعی، ورزشی و مذهبی و یکی از انواع گردشگری که به عنوان بال پنجم از آن نام می‌برند توریست سلامت است که گردشگران در کنار تفریح و زیارت از امکانات پزشکی نیز می‌توانند بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اینکه، هر گردشگری که وارد منطقه‌ای می‌شود برابر با ۳ بشکه نفت ارز‌آوری دارد، اظهار کرد. در سال ۹۲، ۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار گردشگر وارد مشهد شدند، تا پایان سال ۹۵، ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر و در یازده ماهه سال ۹۶، ۳۰ میلیون و ۵۸۵ هزار زائر و گردشگر وارد مشهد شدند. 

مدیر‌کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی تاکید کرد: در حوزه‌ گردشگری سلامت اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته ‌است، اگر از بُعد اقتصادی آن نگاه کنیم گردش مالی سالانه این حوزه ۹ هزار میلیارد تومان است. در سال ۹۵، درآمد حوزه گردشگری ۲۷ میلیارد تومان بود که ۲ هزار میلیارد آن از خرید سوغات به دست آمد، اگر برنامه‌ جامعی داشته باشیم قطعا می‌توانیم در حوزه گردشگری سلامت اقدامات خوبی را انجام دهیم.
 
وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) گفت: ایشان فرمودند که دو نعمت در میان مردم مجهول است که آنها سلامت و امنیت هستند و باید اذعان کرد که حوزه‌ گردشگری سلامت نتوانسته آنطور که باید خودش را در این شهر پیدا کند.

فروزان گفت: در نوروز سال ۹۵، ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر  وارد مشهد شدند و ۱۲ میلیون و ۴۵۰ هزار نفر وارد استان خراسان رضوی شدند، خدمت ‌رسانی به این تعداد از زائران فارغ از هر جناح‌بندی سیاسی و حب و بغض بوده و صرفا سلامت مردم مدنظر دست‌اندرکاران است. 

وی ادامه داد: پیش‌بینی ما برای نوروز آینده این است که حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد میزان زائر و گردشگر با رشد مواجه شود، چرا‌که در ایام ماه رجب هستیم و در ایام ولادت حضرت علی(ع)، مردم و دلدادگان زیادی به پابوسی امام رضا(ع) می‌آیند. ضمن‌اینکه میزبان مقام معظم‌رهبری نیز هستیم، مردم زیادی به مشهد می‌آیند تا از بیانات مقام معظم رهبری استفاده کنند. 

مدیر‌کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه تاسیسات گردشگری و پذیرایی ما در سطح استان بسیار خوب است اما نیاز مبرم به کنترل، ارزیابی، تشکر و  نظارت داریم ادامه داد: امیدوارم این امر مهم همچون سنوات گذشته انجام شود، حضور جناب‌ دکتر دارابی و معاونان ایشان در دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد نوید این را می‌دهد که امسال هم بهترین خدمات را ارائه خواهیم کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: