• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-9284-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

عضو اتحادیه بار فروشان مشهد:

چرا جهادکشاورزی فقط به اَعمال بارفروشان می‌پیچید؟/
طلب 200 میلیون تومانی تعاونی نگین بارفروشان از شرکت تعاونی روستایی

عضو اتحادیه بارفروشان مشهد گفت: چرا جهادکشاورزی فقط به اَعمال بارفروشان می‌پیچید و گناه خود را گردن دیگران می‌اندازد؟

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علی جانداری ظهر امروز در نشست خبری رییس هیات مدیره میدان بار مرکزی مشهد  با اصحاب رسانه، اظهار کرد: عرصه کشاورزی و تولید راهکار خاص خود را دارد. در میدان بار هر چیزی که فروخته می‌شود، دلیل بر آن نیست که آن را خریده باشد چون موضوع اصلی حق‌العمل کاری است و یکسو بوده و منافع آن بر اساس درصد سود لحاظ می‌شود.

وی ادامه داد: عرصه خرید و فروش فقط در سطح شهر شکل می‌گیرد که به این صورت بوده که مغازه‌ها از میدان خریداری کرده و به مشتری آن را می‌فروشد.

عضو اتحادیه بار فروشان مشهد افزود: جهاد کشاورزی در بخش تولید باید نظارت خود را انجام دهد. چرا در یک سال باید 50 یا 100 هزار تن پیاز را بپوسانند و آن را دور بریزند؟ منابع آبی این محصول از کجا تامین می‌شود؟ 

جانداری خاطرنشان کرد: سه روز پیش در اینجا بادمجان با کیفیت عالی رسیده که هر یک دانه آن در کشورهای خارجی معادل 4 یورو به فروش می‌رسد که به پول ایران معادل 23 تومان می‌شود اما در اینجا عنوان می‌کنند آن را برای گاو داری‌ها ببرید. در اینجا سوالی که مطرح است، این بوده که عرصه تولید را چه کسی باید نظارت کند؟ میزان عرضه و تقاضا را چه کسی باید مدیریت کند؟ 

عضو اتحادیه بار فروشان مشهد با بیان اینکه ذخیره‌سازی نیز به میدان بار هیچ ارتباطی ندارد و باید برای ذخیره‌سازی سردخانه‌های مجهزی داشته باشیم، تصریح کرد: باید بگوییم چرا جهادکشاورزی فقط به اَعمال بارفروشان می‌پیچید؟ چرا گناه خود را به گردن سایرین می‌اندازد؟ چرا جهاد عنوان نمی‌کند که منابع آبی را هدر می‌دهد؟

جانداری تصریح کرد: ما هندوانه‌ای تولید می‎کنیم که 16 تا 25 لیتر آب مصرف می‌کند؛ سپس آن را به گاورداری‌ها می‌دهند. جهادکشاورزی فاقد مدیریت است؛ از دیگر سو باید پرسید در حوزه عرضه شهرداری کجای کار باید باشد؟ فقط تنها زمانی یاد میادین می‌افتند که یک مناسبتی باشد.

وی بیان کرد: برای ما سوال این است که چرا یک برنامه مدون 365 روزه نداریم؟ چرا ندانم کاری‌های خود را باید گردن بارفروش بیندازیم؟ این سوالاتی است که همواره ذهن ما را درگیر کرده و باید برای این سوالات جواب درست و منطقی پیدا کنیم. 

در ادامه این نشست حسین نصری، مدیرعامل شرکت تعاونی نگین بارفروشان مشهد، با بیان اینکه در خرید عید بحث کیفیت و شناسایی کالای با کیفیت بسیار مهم بوده، تاکید کرد: پرتقالی که امسال خریداری شده، پفکی است و تا 20 اسفند ماه که می‌خواهند آن را توزیع کنند، باقی نخواهد ماند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین سیبی که خریداری شده از کیفیت بالایی برخوردار نیست اما سیب شاید تا آن زمان باقی بماند. خرید میوه چیزی است که باید در اختیار کسی باشد که تجربه داشته و یا به عبارتی باید توسط کننده کار انجام شود. علاوه بر آن تنظیم بازار باید توسط بارفروشان انجام گیرد که بتوانند محصول باکیفیت را خریداری کنند و به موقع آن را در بین مردم توزیع کنند. 

مدیرعامل شرکت تعاونی نگین بار فروشان مشهد ادامه داد: تعاون روستایی برای پرداخت پول، ما را بسیار اذیت کرد. سالی که ما برای خرید میوه شب عید اقدام کردیم، سال 94 بود که پول تمام باغداران را به صورت نقدی پرداخت کردیم.

نصری افزود: اما در حال حاضر از جهاد کشاورزی حدود 200 میلیون تومان طلبکار هستیم؛ یعنی شرکت تعاونی نگین بار فروشان 200 میلیون تومان از شرکت تعاون روستایی جهاد کشاورزی طلبکار است و ما در همه جا ادعا می‌کنیم خرید شب عید را نقدی خرید کرده ایم و هیچ باغداری از ما طلبکار نیست.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: