• پنجشنبه ۱۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-8487-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

بتول گندمی:
جشنواره مد و لباس در شان بانوان نبود

بتول گندمی گفت: شهروندان مشهدی علی‌الخصوص بانوان لیاقت بسیار بالایی دارند و اگر جشنواره‌ای را برگزار می‌کنیم باید به این توجه کنیم که خواسته مردم چه چیزی بوده؟

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، با بیان این مطلب اظهار کرد: یک ماه قبل به دعوت معاون اجتماعی استانداری به یک نشست دعوت شدم که در آن مراسم از پوستر این جشنواره رونمایی شد و گزارشی را از دبیرخانه‌ای که چند ماهی در این زمینه فعال شده بود ارائه شد و در آنجا تکالیفی را برای دستگاه‌ها مطرح کردند تا این برنامه با سطح کیفی بهتری ارائه شود.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌هایی که در آنجا مطرح شد این بود همه صاحبان اثر و نظر در این بخش در آن جلسه دعوت نشده بودند، عنوان کرد: ما نگران بودیم که اگر همه دعوت نشوند و این همگرایی صورت نگیرد جشنواره از توان و پتانسیل بالایی برای شهروندان شهر برخوردار نباشد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد ادامه داد: اما بالاخره جمعی از دوستان چندین ماه تلاش کردند و بدون کمک و پشتیبانی، اندک حمایتی از آن‌ها صورت گرفته این جشنواره را کلید زدند و باید در همین جا از آن‌ها تشکر کرد و قدردان زحمات آن‌ها بود.

گندمی افزود: اما ضمن آنکه از آن‌ها قدردانی می‌کنم این جشنواره در این سطح شاید باعث استقبال خانم‌های مشهدی و زائران نشود و ما باید سطح برگزاری اینگونه نمایشگاه‌ها را ارتقا دهیم.

وی خاطرنشان کرد: مدنظر من بود که دوستانی که متولی این کار بودند سطح آن را ارتقا بدهند و این پشتیبانی باید بهتر صورت گیرد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد تاکید کرد: در این جشنواره در بخش دکوربندی آن چیزی که می‌توانست باعث جذابیت شود و مخاطب جذب کند را خیلی شاهد نبودیم و هنرمندان و طراحان تمام سعی خود را کردند که بهترین باشند اما این آثار در یک تراز بالایی به نمایش گذاشته نشده و در حق هنرمدان جفا صورت گرفته است.

گندمی با اشاره به اینکه اگرملاحضه کنید شاهد آن هستیم که شهروندان مشهدی علی‌الخصوص بانوان لیاقت بسیار بالایی دارند، تصریح کرد: اگر جشنواره‌ای را برگزار می‌کنیم باید به این توجه کنیم که خواسته مردم چیست؟ خانم‌ها چه توقعی دارند؟ و جشنواره را بر اساس نیاز آن‌ها برگزار کنیم.

وی گفت: ما ایرانی‌ها این حساسیت را به کالاهای تولیدی داخل کشور داریم به شرط آن که این کالاها از کیفیت بالایی برخوردار باشند و علاقه داریم که این تولیدات با سنت و آیین ما پیوند بخورد، به همین دلیل ادغام لباس‌های سنتی با کارهای مدرن امروزی مورد توجه خانم‌ها و دختران ما واقع می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: