• پنجشنبه ۱۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-8887-5
  • خبرنگار : 15219
  • منبع خبر : ----

/کتاب و کتاب‌خوانی/

آشنایی با «زندگانی فاطمه زهرا سلام‌الله علیها»

کارشناس امور کتابخانه‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: کتاب «زندگانی فاطمه زهرا سلام‌الله علیها» گزارشی موثق و متکی به اسناد دست اول از زندگی حضرت فاطمه (س) را روایت می‌کند.

سید جمال حقیرالسادات در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، ضمن بیان این مطلب، اظهار کرد: کتاب  «زندگانی فاطمه زهرا سلام‌الله علیها» را سید جعفر شهیدی در 296 صفحه به رشته تحریر درآورده که توسط انتشارات دفتر نشر فرهنگ اسلامی چاپ شده و در نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی عرضه می‌گردد.

وی افزود: سید جعفر شهیدی (۱۲۹۷ - ۱۳۸۶ ه‍. ش)، تاریخ‌نگار، دین‌پژوه، مترجم، پژوهشگر زبان و ادبیات فارسی در این کتاب، گزارشی موثق و متکی به اسناد دست‌اول از زندگی دختر بزرگوار رسول اعظم صلی‌الله علیه و آله ارائه می‌دهد؛ زندگی عزتمندانه‌ای که با گذشت سالیان، نه ‌تنها رنگ دیرینگی به خود نگرفته بلکه همچنان تازگی و جلا دارد. 

کارشناس امور کتابخانه‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی تصریح کرد: آنچه در این مجموعه فراهم آمده تنها سرگذشت زندگی شخصی این بانوی شریف نبوده و رویدادهایی آموزنده و عبرت‌آمیز را شامل می‌شود و مطالعه کتاب «زندگانی فاطمه زهرا سلام‌الله علیها» فرصت مغتنمی است که ما را با جزئیات دقیق‌تری از سیره، سبک و کیفیت زندگانی نور چشم رسول اعظم صلی‌الله علیه و آله آشنا می‌کند.

حقیر السادات خاطر نشان کرد: «نام و لقب‌های دختر پیغمبر»، «از خواستگاری تا به خانه شوهر رفتن فاطمه زهرا»، «زندگانی زهرا در خانه شوهر»، «ولادت امام حسن و نبرد اُحد»، «آیا بین زن و شوهر کدورتی روی داد»، «فدک در اختیار پیغمبر و واگذاری آن به زهرا»، «سخنان عبرت‌آمیز فاطمه در بستر مرگ»، «برای عبرت تاریخ» و ... عنوان بخش‌هایی از کتاب «زندگانی فاطمه زهرا سلام‌الله علیها»  به شمار می‌رود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: