• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-9887-5
  • خبرنگار : 15011
  • منبع خبر : ----

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی:
توجه به هنر اسلامی از برکات انقلاب است

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد گفت: توجه به هنر اسلامی یکی از برکات ارزشمند انقلاب اسلامی است. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی که شامگاه گذشته در آیین رونمایی از گنجینه آثار خوشنویسی موسسه فرهنگی و هنری میراث یاس یاسین سخن می‌گفت در ادامه اظهار کرد : بنا به گفته جناب آقای مسجد جامعی تعداد آثار خوشنویسی که در دو دهه اخیر برای حضرت زهرا انجام شده برابر با چند قرن بوده که این موضوع نشان‌دهنده برکات انقلاب اسلامی است. 

وی ادامه داد: تا جایی که حقیر به خاطر دارم آنچه که در مورد حضرت زهرا در تفسیرها و احادیث ما آمده است در منابع و تفاسیر اهل سنت نیز وجود دارد و مورد اجماع و اتفاق نظر قرار دارد. 

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی تصریح کرد: چون اولیای الهی در قله معرفت الهی قرار دارند کفه حب و خوف از پروردگار در آن‌ها برابر است و همه باید از خداوند بخواهیم تا ما را به مرتبه آنان نزدیک کند. 

نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: متفکرین اهل سنت در خصوص آیه شریفه کسانی که غذای خود را به یتیم و فقیر و اسیر بخشیدند، معتقدند که این آیه در مورد حضرت علی و فاطمه نازل شده است و بیشتر آیات سوره انسان نیز در شان آن‌هاست. 

وی افزود: در این سوره همچنین در خصوص پاداش خداوند برای نیکوکاران، بهشت، امنیت و نعمت‌های بی‌پایان به تشریح ذکر شده اما در این آیات به حور العین اشاره نشده است و این مورد اتفاق مفسران است که این اتفاق به دلیل احترام فاطمه زهرا سلام الله علیها است. 

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی خاطرنشان کرد: مفسرین اهل سنت از جمله آلوسی و... گفته‌اند که این عدم ذکر فقط برای مراعات مقام حضرت زهراست که اتفاقی بی‌نظیر در قرآن است. 

نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مقام حضرت مقامی است که کسی نمی‌تواند در آن تردیدی کند و در همین راستا پیامبر فرمود که تو سرور زنان اهل بهشت هستی و این یعنی بالاتر از مریم و... است. 

وی گفت: شما هنرمندان حاضر قلم خود را در خدمت این شخصیت بزرگ تاریخ انسان قرار داده‌‌اید که بسیار ارزشمند است و امیدوارم که همواره این افتخار را برای شما ماندگار کند. 

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی اظهار کرد: اینکه در این مسیر قرار دارید نعمتی بزرگ و ارزشمند است که باید آن را قدردان بود و از خداوند توفیق دوام در این مسیر را مسألت کرد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: